urechi infundate+tiuit continuu

29-01-2013
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Buna ziua, am si eu o problema de cateva zile, m-am trezit intr-o dimineata cu un tiutit in urechi continuu...si nu am mai putut adormi, m-a durut destul de tare capul in ziua respectiva, dar urmatoarele nopti acelasi tiuit deranjant nu prea m-a lasat sa dorm. Am fost sambata, 26.01.2012 la urgente, mi s-a luat tensiunea 13.8 si am fost trimis la ORL, timpan ok, gat ok, si mi s-a pus diagnosticul de rinita acuta cu tratament nasonex si tador pentru dureri de cap.
Nasonex am luat abia astazi, pentru ca nu am avut banii necesari, dar inca nu simt nici o ameliorare, noaptea dorm cu castile pentru ca altfel nu pot...Ce credeti ca as putea sa mai iau?sa mai fac vreo investigatie?Mentionez ca am 31 de ani, 1.78, 75 de kg...Multumesc pentru sfaturi
14 comentarii
0
29-01-2013, ora 15:32
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Preciez ca inca simt nasul infundat in partea de sus si cand l-am suflat dimineata era putin sange
0
29-01-2013, ora 17:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
zgomotul din ureche poate avea 2 cauze
1. legat de nasul infundat, cu i fundarea trompei lui eustache, clipocit in ureche la inghitire, infundare urevhe
2. legat de proasta circulatie cerebrala, , , poate tensihnea sa fie buna si sa fie dereglare de circulatie numai pe urechea interna..din cauza energizantelor, cafekei, oboselii, exounerii la zgomot, sangelui prea vascos...s.a
0
29-01-2013, ora 17:57
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Buna seara...si sa continui cu tratamentul de Nasonex?sau ceva infuzii...sau aerosoli??am luat si Ginkgo Biloba in seara asta de la farmacie, credeti ca e ok?am si un sentiment de urechi infundate
0
29-01-2013, ora 18:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca citesti prospectul... nasonex este pentru o rinita alergica, cu stranut, secretii apoase..s.a
nu am vazut nasul si nu am cum sa, ti raspund cu da sau nu
pasii corecti sunt consult complet orl.., nas, gat, urechi, plus audiograma si timpanograma.. dupa aceste investigatii o sa stii la ce nivel e afectata urechea
in rest trebuie sa stii singur cu ce ai gresit sa ce alte pribleme ai care au declansat acufenele in acea noapte..
0
29-01-2013, ora 18:20
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Greu de zis...asa acufenele nu ma deranjeaza ziua...doar seara cand ma pun in pat, nu pot adormi...iar nasul nu e infundat deloc, nici secretii nu am, am stranutat ieri de 2 ori si cam atat...am renuntat de tot la cafea, care nu era foarte multa, am baut ceaiuri de musetel, de tei, de roinita..., acufenele sunt de frecventa inalta, gen un post de radio neprins...Ce mi-ati recomanda dumneavoastra macar pentru ameliorare?am sa merg joi la un consult aici in suceava
Va multumesc mult de tot
0
29-01-2013, ora 18:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tratamentul in acufene trebuie sa fie indreptat asupra cauzei
altfel nu ajuta sa incerci tratamente
poate sa fie cazul si de consul la oftalmo si la neurologie.s.a --pana nu gadesti cauza
0
29-01-2013, ora 18:27
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Multumesc, eventual am sa revin dupa ce am niste analize
0
29-01-2013, ora 18:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca e mai simplu..si mult mai sigur sa ai un rasouns concret daca poti sa vii direct la pascani
0
29-01-2013, ora 18:40
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Cat ar costa consultatia la dumneavoastra?
0
29-01-2013, ora 18:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
saizeci de lei...
0
29-01-2013, ora 19:02
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Si audiograma, timpanograma, si ce mai spuneati dumneavoastra se platesc separat?
0
29-01-2013, ora 19:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult orl..complet...cu audiograma si timpanograma...
0
29-01-2013, ora 19:15
marryo_81
Nu este medic/terapeut
marryo_81
Cand v-as putea gasi la cabinet?asta in cazul in care ma decid sa vin pina la dumneavoastra
0
30-01-2013, ora 09:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dai clic pe fvaleriu si gasesti programul cabinetului si tel. pentru programare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.