uretrita care revine

13-03-2010
adi81
Nu este medic/terapeut
adi81
in urma uni contact sexual am fost la dermato-venerice si mi-sa facut lama si mi-sa spus ca n-am nimik sa plec acasa ca totul e doar in capul meu in ciuda faptului ca eu am o scurgere care arata fix ca sperma care iese doar dupa ce urinez, am decis sa consult un medic urolog care mi-a facut un masaj prostatic si am dus secretia uretrala la un laborator de unde a reesit ca am (examen bacterreologic lama)-rare celule epiteliale, FOARTE RARE LEUCOCITE POLIMORFONUCLEARE NEUTROFILE, RELATIV FRECVENTI COCI GRAM POZITIVI DISPUSI IN DIPLO SI IN LANTURI SCURTE, FOARTE FRECVENTI SPERMATOZOIZI, RARE CELULE SI FILAMENTE LEVURICE si CULTURA DIN SECRETIE URETRALA MI-A IESIT STREPTOCOC BETA HEMOLITIC DE GRUP D ENTEROCOCCUS FAECALIS UROLOGUL MI-A PRESCRIS GENTAMICINA KRKA 80MG/2 ML 7 ZILE SI CIPROLEN500 7 ZILE DUPA 2 SAPTAMINI DE LA ACEST TRATAMENT AM FACUT ALTE ANALIZE CARE AU IESIT FROTIU GRAM ABSENTE ELEMENTE CELULARE(FROTIU NECONCLUDENT) CULTURA SECRETIE URETRALA Pe mediile de cultura nu s-a dezvoltat flora bacteriana patogena (Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus agalactiae, Enterococcus spp., Staphylococcus aureus, Haemophilus spp., Enterobacteriaceae, Pseudomonas spp.) COMENTARII:FROTIU COLORAT GRAM DUPA MASAJ PROSTATIC Coci gram pozitivi rotunzi dispusi in perechi extraleucocitar, 2+. Bacili Gram pozitivi, 2+. PMN, 2+.Celule epiteliale scuamoase, 2+. SI AM PRIMIT CEFORT INJECTABIL5 ZILE VREAU SA VA INTREB DACA MAI E NEVOIE SA IAU SI ACESTE MEDICAMENTE INJECTABILE???? VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI CA NU MAI STIU CE SA MAI FAC
1 comentarii
0
18-10-2010, ora 10:08
adrian1685
Nu este medic/terapeut
adrian1685
Salut! Am si eu o problema extrem de asemanatoare. Ma chinui de mai bine de 2 ani, timp in care am urmat tot felul de tratamente, dar fara rezultat. Imi poti lasa o adresa de contact?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.