urgent

19-03-2018
Monica glavan
Nu este medic/terapeut
Monica glavan
Buna ziua, am fost cu o masea care nu ma durea deloc dar se ciobise intr-un colt sa mi-o repare medicul deentist(acesta fiind incepator) si mi-a gasit carie la ea, mi-a curatat-o dar nu mi-a omorat nervul, totodata nu stiu cat de bine a lucrat la ea si mi-a pus si plomba la o singura sedinta.De atunci am intepaturi puternice, cred ca nervul e de vina, nu stiu ce sa mai fac sa scap de ele.Momentan nu pot ajunge la dentist decat peste o luna nu sunt in tara, iau antibiotic de ieri augumentin in speranta ca imi va trece...ma lasa un pic si iar ma ia? ce sa fac va rog ajutati-ma, ma inteapa de imi trece prin creier, ce sa iau intre timp pana ajung la medic??????simt ca un spin in masea intrunasi mentionez ca plomba mi-a facut-o si putin mai inalta decat trebuia, ce pot sa iau sau sa fac fara sa merg la dentist in aceasta luna, o luna de asteptat
4 comentarii
1
20-03-2018, ora 07:42
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Cand este afectat nervul doare la rece si la cald; nu ati mentionat acest aspect.
Senzatia de intepatura pe care o simtiti poate fi de la plomba mai inalta sau mai grav o fisura la nivelul coroanei dintelui. Doar la medic puteti rezolva aceasta problema.
Pana atunci puteti sa luati niste antiinflamatorii, ajuta mai mult decat antibioticul.
0
20-03-2018, ora 18:11
Monica glavan
Nu este medic/terapeut
Monica glavan
Da, probabil este de la plomba mai inalta sau poate fisura cum a-ti spus, azi m-am simtit putin mai bine dar vad ca de o ora m-au luat iar intepaturile.Puteti sa imi recomandati niste antiinflamatorii bune? am luat nurofen de toate felurile si ketonal dar nu ma ajuta..poate imi spune-ti ceva mai puternic sau imi calmeze aceste spinuri, multumesc frumos!!!
0
21-03-2018, ora 11:10
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Nu avem voie sa recomandam un anumit medicament.
0
21-03-2018, ora 15:00
Monica glavan
Nu este medic/terapeut
Monica glavan
ok, multumesc din suflet pentru raspuns! :*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul