urgent-nedumerire legata de logest-pot fi gravida?

25-05-2008
danutzav
Nu este medic/terapeut
danutzav
buna.acu vreo 3 sapt am postat o intrebare ref la logest si nolicin. am inteles ideea ca tb protectie suplimentara timp de 7 zile dupa ce am luat ultimul antibiotic. problema este ca azi am citit prospectul de la Logest si acolo spune asa: daca in cele 7 zile cand trebuie protectie suplimentara se termina folia este necesar sa se inceapa imediat cealalta folie. eu nu am stiut asta si am avut contact sexual neprotejat la 2 zile dupa ce s-a terminat folia(e de 21 de zile) si la 7 zile dupa ce am luat antibioticul. dupa 2 zile de la acel contact menstruatia a venit normal, exact la 4 saptamani cum se inatmpla de fiecare data.
intrebarea este daca exista posibilitatea sa fi ramas gravida avanad in vedere ca nu am inceput acea folie imediat dupa ce s-a terminat cea dinainte. folia urmatoare am inceputo la o sapt dupa, exact cum faceam inainte. trebuie sa ma mai protejez suplimentar in timpul acestei foliii?????? pt ca nu am luato cum scria pe prospect adica imediat dupa. nu mai inteleg nimic.help pls.pot fi gravida, pt ca am avut contact neprotejat cu doua zile inainte de ciclu(se pp o perioada cat de cat infertila)...
2 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Nu trebuie sa va faceti problema atat timp cat menstruatia a venit.
Toate cele bune.
0
26-05-2008, ora 00:00
danutzav
Nu este medic/terapeut
danutzav
Inca o nelamurire...daca nu am inceput folia imediat dupa ce s-a terminat cealalta folie asa cum scria in prospect, ci am facut o sapt pauza cum era normal...am nevoie de protectie suplimentara si acum??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.