se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca iau regividon?

23-04-2012
SADHNA
Nu este medic/terapeut
SADHNA
Buna ziua, am si eu o intrebare si va rog daca se poate sa imi raspundeti, eu iau anticonceptionale regividon, se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca iau regividon?de o saptamana imi este greata si am o stare de somnolenta, ma doare spatele si ma dor ovarele, menstruatia am avut-o in data de 6 aprilie, de o culoare maronie va rog frumos daca se poate sa imi raspundeti multumesc mult, va doresc sanatate.ps..menstruatia m-a tinut 2 zile, iar de obicei ma tinea 4, 5 zile multumesc mult
2 comentarii
0
24-04-2012, ora 09:54
mioara73
Nu este medic/terapeut
mioara73
buna ziua!
in urma cu 2 ani am descoperit ca am Poliartrita reumatoida am facut tratament cu Arava pana in dec.anul trecut din varii motive am fost nevoita sa intrerup tratamenul acum ma sint groaznic, am dureri insuportabile de maini, umeri si picioare, am nevoie de un tratament si un medic bun care sa ma vada si sa-mi presrie tratament.mentionez ca intr-un 1 an si 7 luni cat am facut tratament cu Arava nu am simtit nici o ameliorare din contra daca nu luam antiinflamator nu puteam sa ma misc.
va multumes !
0
25-04-2012, ora 12:53
dariaalexandra
Nu este medic/terapeut
dariaalexandra
Poate fi vorba de o dereglare hormonala sau ca sa fii mai singura fa-ti un test de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul