Urgent.. sunt sanse sa raman insarcinata?

21-06-2011
daiana333
Nu este medic/terapeut
daiana333
Ieri seara am avut contact sexual in urma caruia s-a rupt prezervativul si nu ne-am dat seama..el a ejaculat in mine, dar am luat escapelle dupa jumatate de ora. precizez ca ciclul trebuia sa imi vina joia trecuta, pe 16 iunie si intarzie. Care sunt sansele sa raman insarcinata? si ce ar trebui sa fac?
6 comentarii
0
21-06-2011, ora 22:03
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Pai daca ai luat Escapelle, conform instructiunilor, nu sunt sanse sa ramai insarcinata..trebuie sa-ti pui problema de ce nu ti-a venit menstra, si a intarziat..ai avut contacte neprotejate inainte?Daca nu, e o dereglare hormonala, dar probabil o sa ai dereglari si de la pilula asta..
0
21-06-2011, ora 22:15
Alina1293
Nu este medic/terapeut
Alina1293
Am si eu nevoie de ajutor! Pe 1 iunie mi-a venit ciclul, iar pe 5 mi s-a terminat. Pe 8 iunie am avut ultimul contact sexual iar prietenul meu din cauza ca nu se simtea foarte bine nu si-a dat seama cand a ejaculat, iar prezervativul a alunecat. Mi-a zis ca nu ar fi ajuns sperma in mine, dar sunt cam nesigura. Sunt sanse sa raman insarcinata?
0
21-06-2011, ora 22:28
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Erai la limita, cam la 8-10 zile numarand din prima zi de menstruatie, incepe perioada cu risc.dar.nu cred sa fie probleme..daca iti intarzie menstra data urmatoare, fa un test de sarcina..si fiti mai prudenti...
0
21-06-2011, ora 22:43
Alina1293
Nu este medic/terapeut
Alina1293
Am uitat sa spun ca prezervativul a ramas in mine dupa ce si-a scos penisul si l-a scos el. nu era spart si nici murdar la exterior.
0
21-06-2011, ora 23:11
daiana333
Nu este medic/terapeut
daiana333
Abia de luna trecuta am inceput sa tin evidenta la data in care ma imbolnavesc.. nu prea stiu sigur cat de regulat e.. chiar daca inainte nu am facut sex neprotejat, azi am facut un test de sarcina pt orice eventualitate care a iesit negativ.. stiu ca nu are legatura cu ce s-a intamplat ieri seara..dar oricum mi f frica
0
22-06-2011, ora 14:38
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Alina..nu am de unde sa stiu daca s- aprelins sau nu, daca tu crezi ca nu s-a scurs deloc, atunci nu-ti fa probleme..

Diana daca inainte ai facut sex protejat, si acum ai luat si pastiluta, nu ai de ce sa te ingriorezi...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •