urinare cu sange acompaniat si de chiaguri de sange si usturime

21-02-2014
alexxandru89
Nu este medic/terapeut
alexxandru89
va rog daca cineva poate sa ami spuna cam despre ce e vorba.am 24 de ani si acum 3 zile ma-m trezit si ma-m dus la baie si atunci am vazut ca urinam cu sange si cu chiaguri de sange si usturime in timpul picaturilor de urina...nush ce poate sa fie...a durat o zii intre timp am luat munorol de 3 gr timp de doua zile si a doua zii nu mai urinam rosu dar usturimea tot mai exista nu lafel ca in prima zii...mai am si dureri de spate in parte stanga jos...si intre timp dupa ce ma duc la baie ami simt organul genital ca urineaza in timp ce stau cu o lenta desfasurare va rog astpt un rasp...ma speriat raw sangerarea cu chiaguri si usturimea...
7 comentarii
0
22-02-2014, ora 12:21
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Poate fi vorba de mai multe afectiuni, asa ca nu mai amana si mergi de urgenta la medicul de familie!!
0
22-02-2014, ora 21:20
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Am un prieten care a avut aceste simptome dar el avea pietre la rinichi si cand le elimina avea aceasta urinare cu sange si dureri enorme, cel mai indicat este sa mergi si sati faci investigatii pt a putea fi rezolvata problema cat mai curand pt a nu se agrava.
0
22-02-2014, ora 23:00
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Trebuie sa va adresati de urgenta unui medic urolog. Sunt necesare investigatii cum ar fi o ecografie abdomino-pelvina si eventual un CT abdomino-pelvin. De asemenea sunt necesare analize medicale de laborator pe care vi le va indica tot medicul urolog.Dupa ce se va stabili diagnosticul, veti primi si tratamentul necesar. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
23-02-2014, ora 19:10
alexxandru89
Nu este medic/terapeut
alexxandru89
va multumesc foarte mult.nush trb sa merg neaparat pentru k a inceput sa ami apara iar credeam k a trecut dupa ce am luat antibiotic dar se pare ca au mai aparut ceva probleme intre timp la organu genital scz-ma de felul cum ma exprim dar cand ai o problema cred k este cel mai bine mergi la doctor si inainte de asta am vreut sa stiu un sfat cam despre ce ar putea fii vorba...nush ce sa mai zik am impresia k am ceva mai diferit pentru k de multe ori simt o amestecatura de mancarime si usturime pe toata conducta(vena) organului genital fara a fii in timpul unei urinari si azi ma-m uitat un strat foarte subtire de pe organul genital(ma refer la partea de sus a organului) se desfoliaza incet k incet.in momentul de fata ma aflu in spania...maine o sa ma prezint la medic si sper sa nu fie ceva de care nu am auzit...sunt un tip mai rusinos si am zis k nu o fii nimik grav sper sa nu fie vorba despre mai multe infectii...va multumesc ink o data dak o sa fii nevoie vin aks si merg k familia la mai multe examene pe tema asta.va multumesc !
0
23-02-2014, ora 21:52
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
BAFTA maine si sa auzim de bine.
0
23-02-2014, ora 22:49
alexxandru89
Nu este medic/terapeut
alexxandru89
mersi mt
0
24-02-2014, ora 00:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Astept noutati de la dumneavoastra si va stau la dispozitie pentru noi recomandari.
Cu stima
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hematii în urină - explicații
  •