Urinare dificila si durere de buric la copil de 4 ani- ce analize sa fac?

01-12-2012
fangelavio
Nu este medic/terapeut
fangelavio
Buna ziua! Fetita mea de 4 ani si 9 luni a suferit de revers de urina la ambii rinichi pana la varsta de 3 ani, cand analizele i-au iesit bune [cistografia].
Acum 2 luni a inceput sa urineze mult prea des, si abia cand i-am recoltat urina pentru sumarul de urina [care a iesit buna], mi-am dat seama ca nu urineaza des, ci pur si simplu nu poate urina, chiar si cand e vezica plina. Se blocheaza, si merge la toaleta si de 3-4 ori pana reuseste. In ultimul timp acuza tot mai des si dureri de buric, pentru care am fost deja la pediatru, care mi-a spus ca nu are nimic, dar nu a facut pana acum legatura.
I-am verificat si zaharul in sange care este destul de scazut 67, nu are temperatura si nici un fel de microb sau infectie la rinichi, dar are niste cearcane negre si 2 randuri de pungi la ochi. As spune ca starrea ei se inrautateste pe zi ce trece si devine tot mai fara vlaga. Se vede.
In aceeasi perioada in care a inceput ea problemele cu rinichii, eu m-am imbolnavit de helicobacter la stomac, si am facut deja tratament de 2 ori cu antibiotice. Nu stiu daca are legatura.
Abia peste 3 zile avem programarea la urolog, si cu sistemul de sanatate de aici, [suntem in Grecia], o sa putem incheia setul de analize in cateva luni. INTREBAREA MEA ESTE: STIE CINEVA LA CE DIAGNOSTIC NE PUTEM ASTEPTA, SAU CE ALTE ANALIZE II POT FACE EU IN SISTEM PARTICULAR, CA SA CASTIGAM TIMP ?
Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.