urinare dureroasa

30-12-2006
flo_flori
Nu este medic/terapeut
flo_flori
de o saptamana urinez foarte des. la sfarsitul "procesului" am o durere groaznica de cca 20 sec, moment in care simt k "ceva ar vrea sa iasa". daca fac efort(si sa merg prin casa a devenit un efort), urinez din ce in ce mai des. ovarele nu ma dor desi la cea mai mica raceala acetea ma atentioneaza.
sfaturile celor mai in varsta spun ca ar fii vorba de piatra la rinichi.
insa pana la controlul medical care va fii imediat dupa anul nou as vrea sa imi sugerati ceva. va multumesc!
2 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
A fost o piatra la rinichi, ...dar a fost in decembrie 2006, pun pariu ca ati rezolvat problema de atunci...
0
28-04-2007, ora 00:00
flo_flori
Nu este medic/terapeut
flo_flori
da.problema a fost rezolvata...intre timp s-au intamplat multe lucruri...am suferit o operatie de chist ovarian...iar la rezultatele preoperatorii au fost descoperite niste calcifieri pe plamanul drept! initial au zis ca este tbc si nu ma opereaza dar dupa inca 2 radiografii la spitalul de tbc am fost operata.cert este ca inca dinaintea operatiei am niste dureri in partea dreapta (junghiuri) care nu ma lasa sa respir. pana acum credeam k este un junghi intercostal pentru ca stiam k plamanii nu dor.mi s-a luat si proba de saliva (nu mai stiu cum se cheama) dar nu am primit nici in ziua de azi un rezultat. intrebarea mea acum este : ce mai trebuie sa fac sa ma asigur ca plamanii sunt ok daca am fost radiata la 3 siptale si nimeni nu mi-a zis nimic si mai ales.nu mi-a prescris nimic pentru aceste calcifieri si dureri care posibil sunt datorate unei viroze netratate?????
va multumesc pentru raspuns si as vrea sa ma ajutati inca odata.un sfat este intotdeauna binevenit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  •