urinare frecventa

19-10-2010
ionela10
Nu este medic/terapeut
ionela10
Buna ziua,

Am o problema care ma deranjeaza foarte mult si nu stiu ce as putea sa mai fac...Am senzatia de a urina foarte des, intr-un timp foarte scurt(mi se intampla sa merg des la toaleta in special cand ies in oras, chiar de 2 ori in 30 min.)Cand sunt acasa, senzatia de a merge la toaleta nu eate atat de deasa.

Am facut control ginecologic, teste de urina, urocultura, ecograf la vezica..la toate au iesit analizele bune.Am luat driptane timp de 3 luni, dar senzatia este la fel.

Mentionez ca acum un an am lucrat la o firma unde nu aveam toaleta, si trebuia sa ma deplasez "prin vecini" cand erau urgente.Si la cateva luni dupa ce am inceput acel servici s-a declansat si aceasta problema.

Imi cer scuze daca nu am postat la tema corespunzatoare, si rog sa imi fie mutata postarea la tema unde credeti ca se incadreaza.Daca s-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema, astept postari.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
2 comentarii
0
19-10-2010, ora 17:07
criss_ina60
Nu este medic/terapeut
criss_ina60
buna, si eu am patit asa acum un an cand am fost in vacanta la munte, am ajuns la spital din cauza urinarilor cu sange si foarte dese, teste peste teste si pastile peste pastile, nu am rezolvat nimic, mam dus la farmacie si dna d acolo mia dat URICOL este un adjuvant in tratarea infectiilor urinare, e aprox 7 lei cutia, incearca si o sa vezi k iti trece
0
02-12-2010, ora 09:50
annca86
Nu este medic/terapeut
annca86
buna ionela.eu ma confrunt cu problema pe care o ai si tu, de vreo 3 ani.viata mea se invarte in jurul toaletei.imi dau seama de ceea ce simti.am luat tot felul de medicamente.am mers la tot felul de doctori.la ginecolog, la urolog, homeopat...tot felul.analize peste analize.nu mi au gasit nimic.eu am aceleasi simptome.indiferent de cate antibiotice am luat.de ceva timp am inceput sa iau niste picaturi pe baza naturala.se numeste extract de merisor.il gasesti la farmaciile naturiste.iei 2 mil cu putina apa, de 2 ori pe zi.la mine a inceput sa se simta efectul lor, desi nu mai credeam ca voi mai avea sperante sa ma vindec, ti am zis, viata mea a fost un calvar din aceasta cauza.si culmea este ca nu aveam probleme decat atunci cand ieseam afara.in casa nu aveam nici o problema.sper din tot sufletul sa te ajute si pe tine picaturile acestea.tratamentul dureaza 1-3 luni.apoi faci pauza 1 luna, apoi iar reincepi tratamentul.e nevoie de rabdare.multa sanatate iti doresc si sunt alaturi de tine, ca doar stim ce inseamna acasta problema
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.