URINARE FRECVENTA | Forumul Medical ROmedic

URINARE FRECVENTA

29-06-2012
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
De mai mult de un an urinez foarte frecvent.
Cam din 30 in 30 minute.
Imediat ce beau un lichid in urmatoarele minute simt ca trebuie sa merg la baie altfel fac pe mine.
La serviciu sau cand calatoresc faptul ca merg prea des la baie devine deranjant.
In general cantitatea de urina eliminata este normala, dar uneori (se intampla atunci cand beau o cana de apa si imediat trebuie sa merg la baie) sunt si cantitati mici, dar prin urinare scap de senzatia aceea ca fac pe mine daca nu merg la baie.
M-am saturat sa intrerup orice activitate din 30 in 30 minute pentru a merge la baie. Noaptea merg la baie cam de 4 ori (inainte era mai des).
Cand am o intalnire de serviciu, o sedinta importanta sau un interviu nu prea este bine ca sunt nevoita sa intrerup lumea pentru a merge eu la baie.
O nevoie imperioasa de a merge la baie si daca ma abtin ma doare burta rau si risc sa ma scap pe mine in 10 minute.

Am facut ecografii examen la urina si nu am nici o problema (adica nu am nisip sau pieter la rinichi, nu am probleme genitale, nu am nici infectii urinare).

Am totusi o lombosciatica si o scolioza lombara care imi dau amorteli si dureri pe piciorul stang.

Care poate fi cauza urinarii frecvente si cum pot scapa de asta.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Febră È™i urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecÈ›iuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •