Urinari dese (20-30 ori zi), candida, oboseala.

23-09-2011
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
salut..am o problema enorma de ceva timp, inainte nu era chiar asa, urinam des dar nu la fiecare 10-15 min..]
recent am facut o candidoza genitala, 2 sapt in urma medicul mi-a dat injectii, pastile(dintre care dintre care si furadonin pt urinari dese, dar nu a ajutat deloc), ovule, crema clotrimazol si proceduri am mai facut si acum mi-a venit ciclul si nu pot merge la medic pina cind, luni sau marti voi merge..insa e insuportabil, urinez la fiecare 10-15 min o cantitate mare de urina, ca cum as fi baut 3 cani de ceai, noaptea ma trezesc de citeva ori, candidoza nu a trecut, din contra a ajuns pina in regiune anala si ma ustura, mananca si e rosu acolo chiar si mai mult decit inainte de tratament plus parca pe limba este un fel de alb-verzui si e amar un pic, sa nu fie candida orala..mai am si S.O.P cu care ma voi lamuri dupa ciclu, voi face un eco si voi merge la medic cu asta..obosesc repede, am senzatii de dormire in special la lectie, abia ma pot concentra si inca nu ma pot satura de mancare niciodata, parca nu simt ca ma satur..
luni merg sa dau analiza pt glicemie si urina, rez vor fi peste citeva zile..nu am rabdare ma tem sa nu fie diabet sau am mai citit undeva ca poate fi si diabet insipid.
4 comentarii
0
04-03-2012, ora 12:24
claudiu1994
Nu este medic/terapeut
claudiu1994
Buna ai scapat de problema cu urinatul des?Eu am 17 ani si imi vine sa urinez mereu dar fac putin (am o senzatie ca imi vine sa urine chiar daca acum ma duc la toaleta dupa 2-3 minute iarasi am aceeasi senzatie)Am facut analiza la urina si na iesit nimic am fost la urolog si nu stie de la ce este si trebuie sa imif ac analize de sange si o ecografie.Nu am rabdare pana atunci si nu mai suport starea asta.Multumesc astept raspuns dak ai scapat de problema ?
0
04-03-2012, ora 12:27
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
Hey...din pacate nu am scapat inca :( am deja jumate de an..maine mai merg pt a nush cita oara la urolog..nu stie nici unul ce am pt ca analizele ies bune.
0
04-03-2012, ora 17:58
claudiu1994
Nu este medic/terapeut
claudiu1994
da tot asa des urinezi? mie mie frica sa nu raman toata viata cu problema asta.singura speranta sa aflu de la ce este sami fac marti analizele la sange si miercuri o ecografie.sunt terminat nu mai suport starea asta( noaptea ai probleme? eu nu noaptea nu ma scol)
0
03-06-2012, ora 14:18
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
nici nush cum sa zic, cind am, cind nu asa des merg. Dar oricum inca o am, deam am dat sute de analize si toate is bune :) dar eu nu ma simt tare bine, acum iar pe la urolog tre sa merg dar eu mai am si prob vaginale, mi-au gasit in frotiu multe leucocite, de trei ori mai multe, merg sa mai dau o analiza mai amanuntita la secretia vaginala sa vad ce am. La mine posibil are legatura una cu alta, prob cu vezica si vaginul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.