Urinari dese si dureri !

04-06-2010
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
De ceva timp am dureri in partea dreapta si in fata si in spate cum ar veni sub coaste.Initial am crezut ca e de la ficat si am tinut regim 3 luni si acum tin.Mi.a fost mai bine.Dar de 2 saptamani au inceput urinarile dese (le aveam si inainte dar acum sunt si mai dese).Desi sunt dese sunt si in cantitati normale sau destul de mari.Problema mea e ca nu stiu exact ce poate fi si daca imi puteti spune ce analize anume trebuie sa fac sa aflu ce am.Mentionez ca dureri mai am si in stanga spate si fata dar nu la fel de dese ca cele din dreapta.Va rog ajutati.ma deoarece si noapte e cumplita pentru mine.Nu mai suport sa merg de atatea ori la baie.Multumesc!
2 comentarii
0
06-06-2010, ora 18:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ti-e rau de trei luni si nu ai fost la medicul tau de familie.neaparat se impune o ecografie abdominopelvina si un control la urologie. In functie de rezultate se va decide.Nu trata cu usurinta problemele pe care le ai.
0
06-06-2010, ora 21:15
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
Am fost la medicul de familie.Dar atunci mi.a facut o injectie pe moment cocktail din no-spa algocalmin si inca ceva.Dupa care a plecat.E plecata foarte des, pentru ca face anumite studii.Eu anul acesta am fost foarte bolnava, diferite boli.Sincera sa fiu mi.e rau din decembrie de cand am iesit din spital(unde am fost pe motiv de viroza respiratorie, dar am iesit cu polisinuzita frontala).Iar de atunci mi se tot spune ca sunt mai "sensibila" dar uneori durerile in partea dreapta sunt imposibile.Va multumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.