urinez de si imi e frica sa merg la doctor.. | Forumul Medical ROmedic

urinez de si imi e frica sa merg la doctor..

22-01-2011
anitzaa
Nu este medic/terapeut
anitzaa
buna, am nevoie de ajutor.. de cateva zile merg foarte des la baie, nu am mai avut o asemenea problema pana acum, beau apa cum beau si de obicei.. am usturimi iar cantitatea de urina nu este normala... are vre-o legatura cu contactul sexual? sau ce ar putea fi?:(
4 comentarii
0
22-01-2011, ora 10:58
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cred ca ai facut infectie urinara. Pe moment acum in weekend cumpara Urinal Akut, multe ceaiuri, caldura.Multe femei active sexual, fac asa ceva.Luni dimineata du la un laborator o urocultura ( recipientul se ia de la farmacie) si apoi fuguta la MEDIC cu REZULTATUL ptr TRATAMENT sanatate. ( nu amana se poate complica si disconfortul creste. )
0
22-01-2011, ora 12:32
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Si eu cred ca este o infectie urinara joasa; puneti caldura locala(o sticla cu apa calda) si luati dela farmacie supozitoare cu Clafen1de 2 ori pe zi si No-spa 3 pe zi.Luni dimineata mergeti la un laborator cu urina si abia dupa aceea la internist.Multa sanatate!
0
23-01-2011, ora 18:51
anitzaa
Nu este medic/terapeut
anitzaa
credeti k are legatura cu ovarele?
0
23-01-2011, ora 21:04
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Draga mea, ovarele te pot deranja datorita racelii dar nu sunt vinovate de simptomele pe care le ai. Trebuie sa faci urocultura si daca ai infectie analiza iti va indica si antibioticul care trebuie administrat.Daca esti din Bucuresti nu baga in seama reclama aiuritoare la clinica sahamedical dute unde stii tu( apropo de clinica sahamedical, dupa situl lor preturile sunt la fel de mari ca la cabinetele din centrul Bucurestiului ; Synevo. Gral MedLife etc.. -*

(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.