urinez des, usturime si urat mirositoare

06-10-2008
rocsa68
Nu este medic/terapeut
rocsa68
Urinez des, cu o jena tip usturime si forte urat mirositoare.am facut ceva investigatii dar nimic relevant...mi s-a dat sa iau uricol si urinex, nu am rezultate spectaculoase.astept variante...Roxana
5 comentarii
0
06-10-2008, ora 00:00
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Seamana cu o cistita dar nu sunt doctor doar imi dau cu parerea.Un sfat care nu te costa nimic.Puna o ligurita de bicarbonat de sodiu intr-un litru jumate de apa calduta si spala-te usor cu ea.sau cu ceai de musetel.
Sa ma anunti daca a functionat
0
07-10-2008, ora 00:00
rocsa68
Nu este medic/terapeut
rocsa68
nu...am omis sa spun ca din punct de vedere ginecologic stau foarte bine.tocmai mi-am vizitat medicul acum 2 saptamani...vreau remedii pntru probleme renale
0
07-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
rocsa.si cum, la urocultura nu a iesit niik??Pietre ceva..?
0
07-10-2008, ora 00:00
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Pai simptomele care le ai tu seamana cu o eliminare de nisip sau pietre.Daca ai asa ceva se vede si la eco.Ai facut unul?Remedii nu prea stiu doar ceai din cozi de cirese sau "vechiul"biseptol.Eu zic ca mai trebuie ceva investigatii.Am zis cistita pt.ca am avut si eu iar ginecologul nu s-a prins.
0
10-10-2008, ora 00:00
florycyk
Nu este medic/terapeut
florycyk
si eu am avut cam aceeasi problema si mi s-a descoperit nisip la rinichi.am luat ciprinol, urinex si ceai de coada calului, cel putin 1l pe zi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •