Urinez foarte dificil

02-01-2008
PhiPhoe
Nu este medic/terapeut
PhiPhoe
Buna ziua!
Am 20 de ani, si desi am avut contacte sexuale, frenul nu mi s-a rupt. Problemele mele incep atunci cand urinez. Urina este eliminata din uretra, se acumuleaza in glandul exterior (pielea care incojoara penisul, cea care nu se retracteaza din cauza ca nu mi s-a rupt frenul), apoi trebuie sa astept pana cand aceasta este eliminata din cauza orificiului exterior (cel exterior) care este prea mic. Nu am avut probleme pana acum doi ani, insa de atunci acest orificiu a inceput sa se micsoreze.
De doua zile s-a agravat insa... am incercat sa fortez urinarea, incercand sa termin mai repede, si simt niste arsuri insuportabile, cat si o sensibilitate foarte mare in zona varfului penisului.
Ce sfaturi imi puteti da... in afara de a vizita un medic?
4 comentarii
0
03-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Am o veste proasta.Este necesara o interventie chirurgicala. Curaj.
0
03-01-2008, ora 00:00
PhiPhoe
Nu este medic/terapeut
PhiPhoe
Care consta in ce mai exact?
0
03-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un urolog sau un chirurg o sa.ti explice exact..dupa ce te examineza.
Teoretic trebue usor incizat frenul. dar nu pot sa ma pronunt..numai dupa spusele tale.
0
01-03-2008, ora 00:00
reryro
Nu este medic/terapeut
reryro
prietene, trebuia de mult ca parintii tai sa te duca la medic. tu ai ceea ce in termeni medicali se numeste fimoza, si trebuia intervenit la o virsta frageda ptr a nu afecta dezvoltarea normala a penisului. trebuie sa te prezinti de urgenta la un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Infecția urinară
  •