urticarie colinergica

103 comentarii 1 23 4 Înainte ›
0
14-07-2011, ora 19:21
alexandra 1988
Nu este medic/terapeut
alexandra 1988
Va rog sa ma ajutati sa reusesc sa intru in posesia medicamentului histaminoglobulina,
am urticarie colinergica de cand eram bebelus, prima oara mi s-a manifestat la varsta de 6 luni, acum am ajuns la 22 de ani si nimic nu s-a schimbat.
Am incercat nenumarate medicamente (aerius, xyzal, telfast), mixturi, ceaiuri, regim nimic nu a dat rezultatele asteptate.
Am rugamintea daca aveti posibilitatea sa ma ajutati, trimiteti-mi un mesaj.
Cu multumiri anticipate
Ariana
0
21-07-2011, ora 12:05
oanushk
Nu este medic/terapeut
oanushk
Buna!
Am urmarit firul discutiei inca de acum 2-3 saptamani, cand inca nu eram asa de disperata datorita urticariei; speram ca se va rezolva usor. Saptamana asta sunt internata la Elias(Bucuresti), unde doamna Dr. Bumbacea Roxana(alergolog) incearca sa descopere care e cauza. Deocamdata nu am nici un raspuns concret, maine imi vin ultimele analize si poate voi sti ce am de facut mai departe, dar sunt cumva dezamagaita dupa ce am citit aici pe forum. La mine s-a manifestat de pe 10 iunie, deja au trecut 5 saptamani in care tin regim, beau ceai de trei frati patati, urzica + tinctura de muguri de coacaz negru si lemn dulce pe langa antihistaminicele pe care le-am tot schimbat si combinat astfel incat sa ajung la formula magica, dar in zadar. Am vazut ca formula magica pe care toata lumea de pe forum si-o doreste este Histaminoglobulina, la care cred ca voi ajunge si eu intr-un final. De aceea il rog pe p.daddy_05 sa-mi transmiliile depre acta si mie detaest medicament. Se gaseste oriunde in Ucraina? pt ca am o cunostiinta care e din Ucraina si poate cand merge in vizita la rude imi va procura si mie cateva fiole. De cate e nevoie pentru un tratament complet?

Multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsul!
0
21-07-2011, ora 20:20
p.daddy_05
Nu este medic/terapeut
p.daddy_05
ti-am lasat mesaj pe forum Oana.Am scris mai sus cum se intra in casuta de Email pentru ca multi nu stiu cum sa citeasca si nu primesti email, cand mesaj pe forum, doar cand e postat un comentariu nlegat de acest subiect.
0
24-08-2011, ora 18:16
roxana.g
Nu este medic/terapeut
roxana.g
buna, p.daddy_05 si eu acceasi problema, am fost la medic dermatolog si mi a prescris aceste vaccinuri dar mi a zis ca nu se mai gasesc la noi la cantacuzino.
Crezi ca ma poti ajuta ?
0
24-08-2011, ora 19:17
vanno
Nu este medic/terapeut
vanno
Salut!
De curand am terminat un tratament prescris de un medic chinez care e foarte bun in domneniu. Multi din pacientii lui au gasit solutie la el.
Nu pot spune cum se numesc medicamentele (prospect in chineza), erau niste pastile si praf care trebuia diluat cu apa.
El mi-a zis ca tratamentul consta in dezintoxicarea/curatirea ficatului si a rinichilor si pot spune ca toata vara nu am avut nimic.
Acest medic lucreaza in Ucraina iar sambata si duminica vine in chisinau si ofera consultatii. Cred k pe viitor o sa mai trec pe la el, poate scap de aceasta alergie.
Pina la urma chiar daca oamenii nu au solutia stim ca avem o nadejde la Domnul, El e medicul suprem!!!

Multa sanatate.
0
25-08-2011, ora 14:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!

" Pina la urma chiar daca oamenii nu au solutia stim ca avem o nadejde la Domnul, El e medicul suprem!!! "

- Stimate drule/dle Vanno, mult adevăr aţi scris. NU sunteţi singurul! Până şi părintele medicinii, Hippocrate, a spus, citez: "Medicul tratează, dar numai Dumnezeu vindecă". Deci...
Vă doresc din toată fiinţa să vă vindecaţi de alergia care vă face viaţa mai puţin frumoasă decât o doriţi a fi.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Nick
_
0
25-08-2011, ora 15:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate drule/dle p.daddy_05 (Cătălin), am observat că dv. ştiţi de unde se poate achiziţiona histaminoglobulina (histoglobulina), substanţa care tratează cu succes majoritatea maladiilor alergice.
Mi-e clar că o achiziţionaţi din afara României, dar de unde, mai exact? Aţi face un bine colosal persoanelor care sunt suferinde de diverse patologii alergice, cărora le-a fost prescrisă această substanţă pe care nu o mai pot achiziţiona din România, pentru că Institutul Cantacuzino nu o mai produce, dar care nu pot sau nu doresc să vă scrie un mesaj privat, din diverse motive, care să vă determine să le oferiţi un feed-back prin intermediul căruia să le daţi detalii vitale referitoare la farmacia/instituţia medicală din străinătate de la care vă procuraţi dv. histaminoglobulina.
Sunt sigur că administratorul acestui forum, o persoană minunată, nu se va supăra dacă veţi scrie informaţiile pe care vi le-am solicitat, nici nu le va şterge, cu atât mai mult cu cât dv., dacă veţi lua decizia de a le scrie, le veţi scrie strict în scop nobil terapeutic, nu comercial, pentru a face publicitate. Ce spuneţi? :)
Mă bucur mult că v-aţi eliberat de minim 90% din simptomatologia cu specific alergic. Vă doresc însănătoşire totală!
Dumnezeu să vă binecuvânteze cu tot ce aveţi nevoie.
Toate cele bune,
Nick
0
25-08-2011, ora 17:54
p.daddy_05
Nu este medic/terapeut
p.daddy_05
Mr Nick...as face public daca as sti exact toate detaliile despre acest medicament, dar din pacate nu procur direct acest medicament.Stiu doar ca se gaseste in Ucraina si in Rusia in foarte putin orase si se procura pe baza de comanda.Eu am facut acest tratament si a dat rezultat 100% si sunt cateva persoane de pe acest site care le-am ajutat si pt moment toti au rezultate bune.Daca doresc pot confirma.Nush exact ce tratament a urmat Vano, dar ma bucur ca a dat rezultate, dar tot ce pot sa zic este ca Histaminoglobulina, nu o mai face Cantacuzino dintr-un simplu motiv: termenul de garantie a acestui vaccin este de 2 ani si serul cu care se dizolva praful cristalin are 3 ani, iar acest medicament folosindu-se doar in cazul alergiilor foarte rare si uneori grave si chiar unele diagnostice ale unor boli greu tratabile, iar neavand rulaj f mare si fiind si un pic la pret piperat, nu sunt rentabile pt cei care le produc.Pe langa asta, jucatorii din industia farmaceutica, prefera sa scoata din uz produsele farmaceutice care au efect garantat la cateva utilizari pt perioade f mari sau chiar pt totdeauna, pt a fi dependenti de produse care se utilizeaza zilnic si doar ne tin pe linia de plutire din pct de vedere medical.Cazul meu, dependent 3 ani de Aerus, Xyzal, Claritine..etc si cei care sufera stiu f bine, iar daca renuntam o zi doua la ele, imediat alergia era la cote maxime in actiune.
Au mai fost ceva bete in roate pt acest vaccin DIVIN, din punctul meu de vedere, dat fiind faptul ca este facut din recoltarea de sange uman, nush exact ce varsta, ce sex, dar e clar ca in continutul acestui vaccin, este ceva care alimenteaza organismul nostru si provoaca o reactie pozitiva, prin care anticorpii sau ma rog, organismul in sine devine mult mai imun la f multe boli si se insanatoseste, in cazul celor care sufera de alergii sai boli f grave.Cred ca e facut, sau recoltat, nush exact termenul din celulele din placenta, sau celule stem, nush exact si nu vreau sa vb aiurea pt ca nu cunosc acest aspect din punct de vedere medical si stintifiic.Ideea era ca cei care au vrut sa elimine fabricarea acestui medicament pt a promova produse care produc dependenta si automat bani f multi pt ei, au lansat un zvon si nush exact pana unde s-a mers, precum ca au fost infectate persoane ci HIV sau Hepatita nush ce tip, dat find faptul ca dupa cum am zis, medicamentul e fabricat din compusi din sange uman sau celule, nush exact.Totul a fost o diversiune pt a elimina acest produs, pt ca inainte de a lansa pe piatza un produs, se fac f multe teste desi, cel putin in cazul HIV, poate fi adevarat, doar daca se preleva sange sau tesut sau celule de la o persoane infectat recent, inanite de a ise prelava aceste monstre, pt ca stiu ca HIV-ul poate fi depistat dupa 6 luni de la infestare sau ceva de genul, nush exact nic acest aspect.Dar ma indoiesc ca a fost adevarat acest zvon, pt ca se fabrica acest medicament inca, ce e drept in cantitati mici si pe baza de comanda din ce stiu eu.Si oricum sunt supuse unor teste f dure inante de a li se permite utilizarea lor in farmacii sau in institutiile de specialitate.Ideea e ca cel putin in cazul meu si cateva persoane de pe site dupa cum am zis, medicamentul a facut minuni, am aproape un an de cand l-am facut si ma simt perfect, iar mai mult sunt mult mai imun la infecti sau inbolnaviri, exact cum spune datele din ambalaj la cumparare, ca organismul se intaraste f mult si are o capacitate sporita de a lupta contra infectiilor si imunitatea creste.Nush ce sa mai zic, doar ca cei care vor detalii sau au intrebari pot scrie diect pe site si le raspund cu placere si care vor dori ajutor, i-l vor primi la fel ca cei pe care i-am ajutat si de ce nu cum spune Mr Nick, inclusiv credinta ajuta.Vroiam doar sa zic in incheiere ca m-as bucura ca toti cei care aveti probleme sau suferiti sa va vindecati si sa va bucurati de viata asa cum o fac eu acum si, ca o paranteza, multumesc ca dupa 3 ani acum am si sunt in concediu si ma bucur de mare si soare, datorita acestui forum, pt ca dupa ce am citit aici, am aflat de histaminoglobulina si am cautat si rezultatul a dat roade.O zi faina tuturor.Daca Adminul doreste sa imi lase datele e ok, daca nu e iar ok si ar fi super ok daca ar rezolva problema mesajelor private, pt ca nu primim notificari pe Email cand avem un mesaj privat, doar cand se scrie la rubrica despre subiectul respectiv.
0
03-09-2011, ora 14:34
manugr
Nu este medic/terapeut
manugr
Buna tuturor,
din pacate si eu ma cofrunt cu aceasta boala de f.mult timp, cam de 23 de ani.in tot acesti ani am facut nenumarate tratamente care doar imi ameliorau simptomele, nu vindecau, vorbim (de sute de pastile)si injectii cu histaminoglobulina.Am tot citit pe forum ca histaminoglobulina poate fi solutia, in cazul meu nu s-a adeverit a fi.Mai exact eu am facut aceste injectii cu multi ani in urma( 20 ani), nu stiam ca nu se mai gasesc in romania, si nun au avut un efect, in aceeasi perioada luam si antihistaminice asa ca pe perioada tratamenttlui era totul ok.cand se termina totul revenea.Am incercat tot felul de tratamente inclusiv acupunctura si homeopatie, nimic.In tot acesti ani am invatat sa traiesc cu boala, asta insemnand si multe sacrificii atat pe plan profesional (nu pot face orice munca in care sa depun efort fizic si sa inceapa sa ma manance piela si sa se innroseasca)cat si pe plan personal -sa nu poti merge vara prin caldura, sa nu faci o baie la mare, etc.Cu toate astea in urma injectiilor de histaminoglobulina cu asa zisele seringi sterilizate ((anii comunismului)m-am ales si cu o hepatita B care nu s-a manifestat si pe care am descoperit-o cu cativa ani in urma.Locuiesc in strainatate de 10 ani intr-o tara calduroasa si nici aici nu am gasit vreo rezolvare la aceasta boala.Deci cum v-am spus am invatat sa traiesc cu ea.Momentan doar vara iau cate o pastila de Xyzal ca sa pot rezista caldurilor in parte si pe timp racoros nu iau nimic pentru ca se obisnuieste corpul cu antihistaminicele si nu isi mai fac efectul.Imi doresc din tot sufletul sa existe o solutie pentru toata lumea, sa putem trai normal.
sanatate tuturor
0
03-09-2011, ora 15:53
p.daddy_05
Nu este medic/terapeut
p.daddy_05
Salut Manu.Imi pare rau sa aud ca pe langa alergia comuna de care suferi inca te-ai mai ales si cu altceva, dar din pacate erau alte vremeuri cu sterilizarea seringelor in acea vreme, iar acum din fericire traim alte vremuri.Sun curios ce tratament ai urmat cu histaminoglobulina, adica ce gramaj la fiecare injectie, din cate in cate zile faceai injectia si cate ai facut, pt ca este o ecuatie, nu se face oricum, oricat, oricand si mai ales ca tratamentul se reia obligatoriu dupa o pauza de 4 saptamani.Cazul meu e unul fericit, dupa a 4 injectie deja imi disparuse sintomele de bubite rosii la manifestare, iar mancarimea era f mult diminuata, iar dupa primul tratament, mancarimea, disparuse in proportie de 80%, nu mai aveam urticarie la nivelul epidermei si suportam deja caldura la temperaturi mult mia ridicate, doar daca faceam exces de zel, adica, bai fierbinti pe perioada mai mare scufundat in apa sau efort fizic peste limite, simteam ceva din imptome, adica mancarimi, fara uritcarie la nivelul epidermei, dar o mancarime usoara spre medie.Dupa pauza si inceperea urmatoarei faze a tratamentului, a doua mai exact, dupa 1 5 injectie eram vindecat 99-100 %.am facut experimente cateva zile, cu bai si dusuri f fierbinti si efort i ndelungat si f solicitant, si nu mai aveam nici un simptom, doar oboseala fizica, care ra normala.De aceea sunt curios ce tratament ai urmat, pt ca daca nu a fost administrat corect, e posibil sa nu fi dat rezultate, mai ales ca Daniela si oana au mai facut acest tratament, cand exista la Cantacuzino si a dat rezultate la ele.
0
03-09-2011, ora 22:49
manugr
Nu este medic/terapeut
manugr
buna p.daddy,
Eu am facut tratament cu asa ceva in urma cu 20 de ani, cantitatea administrata era in ordine crescatoare, , adica ceva de genul 0, 01ml apoi 0, 02 pana ajungeam la o anumita cantitate, 1ml, cu exactitate nu iti pot spune pentru ca eram copil cand mergeam si le faceam, aveam o hartiuta cum mi le scria doctorul si le faceam la dispensar, faceam o data pe saptamana, am facut mai multe sedinte de acest fel.Greu sa-ti spun cu exactitate.Dar ca idee imi aduc aminte ca se administra progresiv cantitatea de histaminoglobulina, atunci era un tratament normal care il primeai, acum nici nu stiam ca nu se mai fabrica in romania.Eu iti doresc din tot sufletul sa ai succes cu el, poate la vremea respectiva nici nu dadea rezultatele asteptate, in ultimii 20 de anii stiinta in domeniul medical s-a dezvoltat si poate si medicamentul are imbunatatiri.O sa ma interesez mai in detaliu.multa sanatate
0
03-09-2011, ora 23:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate drule/dle p.daddy_05, okay, am înţeles. Vă mulţumesc enorm de mult pentru răspunsul elaborat.
Din păcate aveţi dreptate - chiar a existat o diversiune care a condus la scoaterea de pe piaţa farmaceutică a histaminoglobulinei. Ehe, dacă aţi ştii ce mafie există în industria farmaceutică, mai ales în aria psihiatriei şi a imunologiei, v-aţi înspăimânta. Poate ştiţi, măcar parţial.
Dumnezeu să vă călăuzească viaţa către tot ce vă poate face bine.
Toate cele bune, cu respect şi iubire,
Nick
0
17-09-2011, ora 15:46
drazvan
Nu este medic/terapeut
drazvan
din pacate si eu sufar de aceasta alergie care nu a putut fi tratata decat cu histaminoglobulina, noroc ca printr o cunostinta din ucraina am putut procura aceste vaccinuri.in cazul meu a avut efect 100%, tratamentul mi a fost recomandat de un dr dermatolog, asta dupa multe tratamente cu xyzal, claritine, telfas etc.care aveau un efect temporar de cateva zile.
Din fericire mi a mai ramas o cutie de histaminoglobulina, pentru cel care este interesat il pot ajuta.
0
18-09-2011, ora 13:55
manugr
Nu este medic/terapeut
manugr
buna,
imi puteti spune daca histaminoglobulina vaccinurile au o denumire anume?Eu stau in grecia si aici desensibilizarea seface numai in spital sub observare medicala.Eu am facut copil aceste vaccinuri la circa, pe atunci se gaseau, la mine nu au avut nici un efect, momentan eu sunt insarcinata dar dupa ce nasc ma gandesc sa mai incerc din nou poate au vreun efect.Aici nu pot sa aflu exact despre ce vaccinuri este vorba?multumesc
0
11-10-2011, ora 23:25
Kid-Kidd
Nu este medic/terapeut
Kid-Kidd
buna p.daddy as fi si eu interesat de unde se poate procura histaminoglobulina mai exact si cum...am probleme cu alergie de genul...pete rosii la caldura, efort, dusuri fierbinti...vara e un chin pentru mine, iar acum pe timp mai rece trecerea de la frig la temperatura mai calduroasa provoaca aparitia acelor pete rosii, numai ca la mine spre deosebire de ce am mai citit la altii, inainte de aparitia petelor rosii pe tot corpul simt o serie de intepaturi in special in spate, ca si cum cineva m-ar intepa consecutiv cu un ac de foarte multe ori, e extraordinar de insuportant pana apar petele rosii uneori...am incercat tot felul de tratamente si de vaccine fara succes pe lunga durata din pacate :(
0
17-03-2012, ora 15:43
my_Blue_eyes2
Nu este medic/terapeut
my_Blue_eyes2
Eu iau de 7 ani de zile Xyzal. Sufar de rinita alergica si de abia acum ( la 17 ani ) mi s-a vindecat...
0
17-03-2012, ora 17:19
patrascusimion
Nu este medic/terapeut
patrascusimion
Eu am avut (am, ca de fapt nu se vindeca niciodata, doar temporar dispare, nu se stie cat) o forma rara: psoriazis vulgar si dermatita atopica pe fond alergic, combinate. Diagnosticul a fost pus stiintific, in ultimul an si jumatate de teste si analize, dupa ce anterior utilizasem o gama destul de mare de medicamente si creme. p. daddy-05 stie, am procurat histaminoglobulina care a avut efecte pentru dermatita iar pentru psoriazis Metrotexat pastile. Acum tin boala sub control, am corpul curat. Nu mai credeam dupa zece ani de suferinta. Multumesc p. daddy_05 si sa-ti dea Dumnezeu sanatate, tie si baiatului respectiv.
0
29-03-2012, ora 15:55
klin89
Nu este medic/terapeut
klin89
Buna ziua tuturor. vreau sa va spun povestea mea.
Am 22 de ani, la inceput simteam eu ceva ceva intepaturi dar nu am bagat prea tare de seama, iar cam de jumatate de an aceasta alergie colinergica ma omoara cu zile, va spun sincer, traiesc cosmarul vietii mele, am aceleasi simptome ca prima persoana ce a postat aici.Orice efort mic, stress, caldura.. nu va spun ca am incercat sa intru intr-un Mall iar dupa 5 minute am iesit afara cu mancarimi de nu stiam ce e cu mine, e pur si simplu insuportabil.
Iarasi noaptea ma trezesc de multe ori cu mancarimi pe tot corpul si in mare parte atunci cand visez ceva intens, care ma sperie, cosmaruri..
Eu in maxim 2 luni trebuie sa ma duc sa dau un examen la o scoala militara apoi sa ma angajez. chiar nu vad cum as putea face fatza, am apelat la p.daddy_05 si sper sa ma ajute cu informatii despre cum pot procura aceasta histaminoglobulina. Sper din tot sufletul sa isi faca efectul.
Acuma 3 luni am luat cam aprox 2 luni, telfast. claritine.. am baut 1l de trei frati patati, ceai verde si de salvie.. sincer nu am simtit nici macar o ameliorare. Vad ca singura varianta raman aceste injectii cu histaminoglobulina,. din ce am mai citit aici am sa beau incontinuare cate 1 litru de trei frati patati si de coada soricelului, saptamana viitoare ma duc sa imi iau rezultatele de la alergologie din IASI, chiar cand am fost pt recoltarea de analize ma si apucat alergia si a vazut doamna doctor. Eu citesc pe fatza lor ca...ei doar iti dau un tratament amagitor cu antihistamice si care, sincer nu ma ajuta.. O sa revin cu tratamentul prescris de dn.doctor pe saptamana viitoare.
0
10-07-2012, ora 22:12
kyooby
Nu este medic/terapeut
kyooby
buna ziua sau buna seara.stiu ca topicul e vechi si ca am citit toate raspunsurile despre urticarie colinergica.sunt si eu posesorul acestei casatorii cu urticaria colinergica de vreo 20 de ani.
nu va spun, cum sunt zilele mele pe timp de vara, ca va dati seama oricum.am incercat telfast cateva zile, imi creea stare de somnolenta si dependenta.am renuntat.am schimbat fel si fel de detergenti pentru spalat haine, am renuntat si la sare total, dar fara efect pe timp indelungat.
am facut sport mult cand eram in liceu si tot asa ma simteam.singurul remediu pe care l-am gasit cu adevarat bun cand incepe urticaria sa-si faca efectul este sa fac dusuri fierbinti cu sapun si apoi totul inceteaza.
lipsa banilor in aceste zile te face sa te gandesti la tot felul de lucruri negre plus ca si aceasta urticarie colinergica pune capac.de fiecare data cand gatesc ceva pe aragaz, reactia urticariei apare.
fac dusuri de 2, 3 ori pe zi sa pot scapa de aceasta mancarime.am observat ca daca sunt imbracat vara cu bluza lunga si pantaloni lungi, efectul este mai scazut.am inceput sa-mi zugravesc apartamentul.spre stupoarea mea fiind si mai gras acum, cand dadeam cu trafaletul simteam ca, corpul explodeaza de caldura si tricoul de la transpiratie se facea ud in 10 minute, dar nu aveam nici un simptom de mancarime.oare trebuie sa incercam sa gasim un serviciu sau munca care sa nu ne streseze???pentru ca pe mine zugravitul nu ma streseaza?chiar daca asud ca micii pe gratar?as vrea si eu sa-mi procur histaminoglobulina, dar nu sunt fonduri.poate voi reusii vreodata sa ajung prin ucraina sa-mi procur.un pret ar putea sa-mi spuna cineva, pentru histaminoglobulina?va rog.d-zeu sa aibe grije de noi, sa ne vindecam, pentru ca aceasta urticarie colinergica este o povara, in aceste timpuri de criza pentru noi, bietii romani.o seara buna va doresc.
0
11-07-2012, ora 09:53
oanushk
Nu este medic/terapeut
oanushk
Buna! Am revenit astazi, la un an dupa ce am avut, din fericire, doar un episod de urticarie si citind am retrait senzatia de anul trecut. Din fericire eu am descoperit cauza : era o hipertiroidie, care a fost confirmata la spitalul Elias- sectia dermatologie(am scris detalii in primul meu comentariu). Desi anul trecut(ianuarie 2011) nu imi iesise nici o problema cu tiroida, iata ca in iunie 2011 mi-a aparut acea pacatoasa urticarie care era semn al hiperactivitatii glandei. Eu banuiesc ca datorita unor tratamente corporale(electrostimulare, impachetari etc. si cure de slabire drastice)- cu care am exagerat- mi-am provocat singura aceasta hipertiroidie, pt ca nu am avut traume psihice sau alte motive pt care sa ma dereglez asa brusc. Din cate am citit, cauzele pot fi extrem de multe, insa poate exemplul pe care vi l-am dat eu se aplica si la voi si va incurajez sa faceti investigatii pana cand aflati cauza. Pentru hipertiroidie dna DR. Voicu (endocrinolog -Medicover) mi-a recomadat pastile produse in Germania(Propycil). Cele din Romania(Tirozol) aveau ca efect advers urticarie si nu ma ajutau mai deloc in problema mea. Acum sunt inca pe tratament si analizele pt tiroida au iesit foarte bine- sper sa scad doza de medicamente. Am continuat bineinteles sa mai beau si ceaiuri si sa tin posturile care ma ajuta la detoxifiere. Cred ca e foarte important si acest aspect al alimentatiei. Va urez sanatate si sper sa descoperiti si voi cauza problemelor voastre!
0
13-08-2012, ora 08:08
cykrus
Nu este medic/terapeut
cykrus
Salutare,

Nu credeam ca exista un forum pe tema acestui tip de alergie. Am 32 de ani si sufar de aceste alergii de peste 10 ani... stiu prin ce treceti si pot sa spun ca sunt un veteran ;)... La mine alergia apare in unele luni de vara (iulie, august) la contactul cu apa, la transpiratie etc. Dupa orice dush, dupa orice piscina ma mananca pielea o perioada de 10-15 min de ma urc pe pereti. Problema este ca nu imi apare ABSOLUT nimic pe piele. Am fost la zeci de medici, mi-au facut teste de alergie si nimic... mi s-a descric ca fiind o alergi f rara, alergie la apa. Acum vreo 10 ani un medic mi-a prescris globulina antialergica care a dat rezultate de minune. A doua zi dupa ce faceam injectia 1 luna de zile nu aveam nici un fel de probleme la contactul cu apa.
Dar cum toate lucrurile bune au un final.. si cum hotii au vandut si au distrus romania si institutul Cantacuzino este pe cale de dispartie si acest produs nu se mai fabrica de ani de zile. Pacat !... Am citit aici, cu mare bucurie, ca produsul s-ar gasi in Ucraina. Va multumesc pentru aceste detalii si voi contacta persoana care a zis ca poate face rost pe privat.
Daca mai e cineva care are alergia aseamanatoare cu a mea (doctorii mi-au zis ca e fff rara... aici in Canada un medic alergolog care are 25 de ani experienta mi-a spus ca sunt al doilea caz in cariera lui) astept alte sfaturi. De-a lungul celor peste 10 ani de cand ma chinui cu alergia asta am incercat multe remedii, medicamente, antialergice, ceaiuri, bai e plante, bai de saruri.. nimic.. singurul efect benefic l-a avut globunila antialergica.

Vlad, Montreal
0
08-10-2012, ora 18:34
Cornel18
Nu este medic/terapeut
Cornel18
Buna seara, aceeasi problema o am si eu de 7 ani, am incercat tot felu de antihistaminice, dar nici un medicament nu dadea roade...ma simteam si eu normal timp de 1-2 zile zile dar dupa alergia imi aparea si parca din ce in ce mai agresiva...la mine se manifesta mai intai prin niste intepaturi pe absolut tot corpul iar dupa aceea imi apar bubite rosiica trec peste jumatate de ora, 1 ora, din cauza aceste alergii colinergice chiar numai pot fi un om normal, numai pot face sport, cand trec de la o temp. mai scazuta la una mai ridicata imediat apar bubitele(de ex iarna daca intru in casa imediat ele apar..).M-am saturat de aceasta alergie si vreau sa fiu/fim si noi niste oameni normali.Cand am intrat pe forum si am aflat de aceasta histaminoglobulina am crezut ca ma va ajuta si cred ca o sa ma ajute dar nu gasesc si din cate am aflat de la voi doar in ucraina si in rusia se poate gasi.Nu conteaza cat costa, nu ma intereseaza as face si imprumut la banca doar doar sa scap de alergie.Va rog frumos cine poate procura sau imi poate da detalii unde pot gasi sau macar un nr de tel va rog sa ma ajutati i-as ramane profund indatorat.O seara buna in continuare.
0
25-11-2012, ora 16:46
patrascusimion
Nu este medic/terapeut
patrascusimion
Dupa un an si jumatate pot spune ca Histaminoglobulina este foarte buna. A avut efect. La mine medicul a combinat-o si cu alte medicamente, deoarece si bolile erau combinate. Este bine, sunt un om normal!
0
29-01-2013, ora 05:52
ana07
Nu este medic/terapeut
ana07
Cum pot sa fac rost de histaglobulinum siccum ? am inteles ca nu o gasesc in tara, dar poate stiti pe cineva care o aduce, va rog. astept raspuns, va multumesc !
0
06-02-2013, ora 23:24
cmghostbuster
Nu este medic/terapeut
cmghostbuster
salut tuturor...p.daddy, patrascusimion va rog frumos am nevoie si eu de informatii despre Histaminoglobulina. cum pot lua legatura cu voi?
0
06-02-2013, ora 23:27
cmghostbuster
Nu este medic/terapeut
cmghostbuster
aam si eu nevoie de histaminoglobulina...cine imi poate da detalii ii multumesc enorm
0
07-02-2013, ora 07:24
patrascusimion
Nu este medic/terapeut
patrascusimion
cmghostbuster, ti-am trimis un mesaj privat. Verificati contul!
0
15-03-2013, ora 10:41
miyrrella
Nu este medic/terapeut
miyrrella
am nevoie urgenta de histaminoglobulina.
0
16-03-2013, ora 13:28
Iubitica39
Nu este medic/terapeut
Iubitica39
Buna ziua!

Din nefericire, ca multi dintre d-voastra, sufar si eu de DERMOGRAFISM ACCENTUAT/URTICARIE CRONICA. Am invatat si eu sa traiesc cu aceasta boala si tot traiesc cu ea de vreo 10 ani si, desi am locuit in ultimii 9 ani in Canada, medicii de acolo nu au reusit decat sa imi puna un diagnostic dupa cca 7 ani de teste si bajbaieli, dar au precizat ca pot avea ac.boala pana la moarte, ea ar putea sa dispara dar sa si reapara, iar antihistaminele si cremele lor au avut 0 EFECT. Mi-au mai spus ca ac.boala este NETRATABILA. Ma intorc in RO., merg la un medic minunat si aflu ca exista tratament, anume acest vaccin HISTAGLOBULINUM SICCUM, pe care il pot procura din Polonia sau Ucraina. Din nefericire, am prieteni in Anglia, Franta, evident Canada, dar nu in cele 2 tari mai sus mentionate. Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau o sugestie? Mai are cineva vreo conexiune in Ucraina? Acest vaccin se gaseste la orice farmacie sau la un Institut anume, ca Institutul Cantacuzino la noi? Si cam care este pretul? Am inteles ca e un pic piperat, dar cat? Apreciez orice raspuns si orice pista. Va multumesc anticipat!
Week-end frumos si calduros tuturor!
0
19-03-2013, ora 15:04
EMMA24
Nu este medic/terapeut
EMMA24
De unde pot face rost de histaminoglobulina... an nevoie de 15 injecti cu aceasta substanta, sufar de aceasta' boala' alergiii de jumate de an.. si mi sa prescris histaminaglobulina dupa nenumarate investigati si bani irosti degeaba pina am gasit mediucul ce mia zis despre aceasta suferinta.la cantacuzino nu se mai face...iau zyzal sunt vesnic obosita...si speriata dupa ce am citit majoritatea msg voastre unde ma regasesc... va rog o sugestie unde sa gasesc sau de la cine pot procura acesta gura de viata..
Adaugă un comentariu / răspuns
103 comentarii 1 23 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: