Usturime gat, piept, greutate respir.

31-08-2015
AndreiS12
Nu este medic/terapeut
AndreiS12
Buna ziua, acum 2 saptamani am avut puroi in gat, am luat zinat timp de 4 zile, acesta a disparut insa usturimea a ramas.Dimineata si in timpul zilei scuipam bucatele mici maronii(sputa). Pe langa aceasta usturime mai era una usoara in zona pieptului, radianta.Mi-am facut analizele 'uzuale' modificari avand doar EO crescute foarte putin si VSH-ul la limita. Medicul care ma consultat cu stetoscopul a spus ca aude un murmur foarte slab. Mi-a recomandatat nurofen raceala si gripa vitamina A si Erdomed. Sunt fumator, timp de o saptamana nu am fumat si usturimea din piept a disparut, astazi am aprins o tigara si aceasta a revenit. Usturimea din gat nu a trecut niciodata, ma calmeaza doar decaseptul.Transpir in somn foarte rau zona gat piept si spate posterior de piept. Nu pot respira bine pe nas avand deviatie de sept si in permanenta o nara infundata, dorm cu gura deschisa. Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat, si sa imi recomandati un medic din bucurest pentru consult. O zi frumoasa si multa sanatate.
2 comentarii
0
01-09-2015, ora 20:38
AndreiS12
Nu este medic/terapeut
AndreiS12
Un raspuns va rog?
0
01-09-2015, ora 20:38
AndreiS12
Nu este medic/terapeut
AndreiS12
Un raspuns va rog?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: