Usturime ochi a revenit din senin

28-02-2018
mrbam
Nu este medic/terapeut
mrbam
Buna seara, am fost la oftalmolog acum 3 saptamani. Ma usturau ochii rau mai ales afara in vant si imi lacrimau(lacrimau si in casa dar mai rau afara), in special cel stang, noaptea cel stang producea un lichid galben si ma trezeam cu pleoape lipite + ochii erau foarte rosii. Doctorul mi-a spus sa iau Floxal pentru o saptamana (a zis ca e o conjunctivita acuta) m-a ajutat putinl, m-am intors dupa cele 7 zile si mi-a spus sa iau Maxidex pt o saptamana, dupa aproximativ 3 zile m-am simtit foarte bine, am facut si un OCT, nicio problema acolo. Acum (dupa o saptamana si putin de la oprirea maxidexului) iar ma ustura ochii si cel stanga imi lacrimeaza, se poate sa fie altceva? am luat cumva infectia iar punand mana pe ceva din casa infectat si se intampla iar ? pot sa iau maxidex(am luat o zi acum cateva zile si m-am simtit iar bine pt 2-3 zile) iar ca sa ma simt mai bine sau sa revin la doctor ? va multumesc in avans pentru raspunsuri


P.S: am folosit lacrimi artificiale impreuna cu acestea + inca folosesc si acum dar nu stiu daca ma ajuta prea mult
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leziuni oculare - primul ajutor
  •