usturime si secretie.Astept indrumari

09-03-2010
mac23
Nu este medic/terapeut
mac23
In ultima luna ma tot confrunt cu o problema, am ingnorat-o initial, am crezut ca e ceva minor, dar dupa ce m-am documentat putin am realizat ca poate fi destul de important. Pentru a trece direct la subiect...am remarcat in ultima vreme ca in timpul urinarii si al erectiei simt o usturime pe uretra, mai mult decat atat, am si o secretie de culoare albicioasa, insa foarte putin...si care imi lasa pete galbene pe lenjeria intima. nu am remarcat sa miroasa in vreun fel si nici nu aparare tot timpul, la fel ca si usturimea. Sunt ingrijorat, sunt la inceputul unei relatii si vreau sa imi rezolv aceasta problema pana incep sa am relatii sexuale cu persoana respectiva. Se poate lua si prin sex oral sau atingeri? Nu stiu unde sa merg si ce ar trebui sa fac, nici cui sa cer sfaturi, medicul de familie iese din calcul din motive personale.Va rog frumos, indrumati-ma! Multumesc!
4 comentarii
0
09-03-2010, ora 08:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Iti recomand sa mergi la un medic homeopat cu experienta, medicina clasica este absolut neputincioasa la astfel de probleme care pot aparea nu numai prin contagiere ci si de la o boala mostenita care pana acum a fost latenta
0
09-03-2010, ora 09:54
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
duceţi vă la un medic urolog şi faceţi-vă o urocultură cu antibiogramă pentru a şti ce tratament este bine de urmat.
0
09-03-2010, ora 15:15
mac23
Nu este medic/terapeut
mac23
imi puteti recomanda pe cineva?sau la ce spital sa merg?aveti idee cam cat m-ar costa? va multumesc!
0
09-03-2010, ora 15:33
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
spitalul fundeni e bine cotat, la o clinică privată o urocultură cu antibiogramă nu depăşeşte 1 mil lei. dar vă face analiza şi oricum trebuie să duceţi analiza la un medic pt interpretare şi scriere reţetă dacă este cazul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •