Usturime ureter

04-07-2016
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Buna seara ! De 6 luni ma chinuie o problema care nu-mi mai da pace. Am 21 de ani. In urma cu 6 luni eu si logodnicul meu am renuntat la prezervativ deoarece ne doream un bebe. Dupa 2 saptamani au inceput usturimile la urinare si cand vezica e plina prezint usturimi si pe peretele de la intrarea in vagin spre ureterul vezical. Usturimile sunt inauntru, nu in vagin. Au urmat o serie de analize, repetate si iar repetate. Urocultura, sumar de urina si de secretie vaginala. Toate sterile. Totusi am urmat tratamente cu ovule, antibiotice pentru ca suspectam o eventuala infectie urinara chiar daca analizele erau bune. Unguiente Nidoflor si Lomexin, remedii naturiste cu ceai de merisor, apa beau 3 litri in fiecare zi. Urina e limpede. Vizite la urolog, ginecolog, unde mi-au confirmat ca totul e in regula. Eu totusi cred ca din cauza lubrifierii care de multe ori lipseste la mine, s-a produs ceva mecanic in interiorul ureterului si a meatului. Pur si simplu nu stiu unde sa ma mai duc si ce medicamente sa mai iau.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: