Usturime vaginala

06-08-2016
Andreea996
Nu este medic/terapeut
Andreea996
Am 19 ani, iar de aproximativ un an am usturimi vaginale, sunt rare, dar exista si sunt deranjante. La inceput am crezut ca este vorba de o răceală așa că am fost la farmacie si am luat pastile(Uractiv), nu mi-a trecut așa că am fost la doctorul de familie și mi-a prescris si el ceva pastile, tot pentru răceală . O perioada nu am mai avut treaba, însă usturimea a reaparut așa ca am mers direct la ginecologie pentru un consult. Doctorul mi-a spus ca am o rana și m-a trimis la laborator unde mi-au luat secretie și au spus să revin dupa rezultate in 5 zile. Când am luat rezultatele, am fost cu ele la doctorul ginecolog, iar acesta mi-a spus ca au iesit bune și atât. Nu mi-a dat medicamente, nimic. A trecut dupa cateva zile usturimea însă de atunci tot mai apare o data la câteva luni, de obicei înainte sau după perioada de menstruație. Dureaza doar o zi, nu mai este așa ca la inceput sa dureze cateva zile. Nu ma doare nimic, doar am nevoie foarte des la baie si este acea senzație de usturime insuportabilă. Nu știu de la ce poate fi. Va rog să ma ajutați!
4 comentarii
0
08-08-2016, ora 14:56
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

ati efectuat un sumar de urina si urocultura? Este recomandat sa efectuati si aceste analize pentru a vedea de unde se manifesta acea usturime,

Echipa Medicala Marie Stopes
0
09-08-2016, ora 14:35
Andreea996
Nu este medic/terapeut
Andreea996
Da, iar analizele au iesit normale
0
10-08-2016, ora 08:43
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua, este recomandat sa va vada medicul ginecolog, din pacate nu putem sa facem o evaluare foarte precisa in lipsa unui consult.

Echipa Medicala Marie Stopes
0
10-08-2016, ora 08:51
Andreea996
Nu este medic/terapeut
Andreea996
Va mulțumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •