usturimi groaznice la urinat

13-03-2008
T.C.M.
Nu este medic/terapeut
T.C.M.
Va rog din suflet sa-mi dati un sfat.Am fost la nenumarati doctori, vad ca nu sunt singura, macar pe acest forum am vazut persoane care s-au tratat, deci sper si eu din suflet sa gasesc un tratament. Sa incep cu inceputul. In luna septmebrie am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu, dupa care la cateva zile am avut niste dureri ingrozitoare la urinat, am facut febra si urinam cate o picatura.Am luat Augmentin 1g 5 zile, nu mi-a trecut am fost la primul doctor care mi-a zis ca sa iau ovule si crema Meclon, tot nu mi-a trecut, am luat dupa accea Neoxazol si Norfloxacin. Intr-un final am abandanodat, dar sfatuindu-ma cu una dintre prietenele mele care este doctor, mi-a zis ca am sigur Chlamidya, am luat dupa accea Azitrox si culmea mi-a trecut. Acum in Martie 6 luni de la debutul bolii iar am usturimi, de data asta ingrozitoare, nici nu pot sta pe scaun. Momentan iau Doxiciclina, ma ung cu Nidoflor si ma spal cu ceai de galbenele si coada calului. Mentionez ca aceste usturimi mi-au aparut dupa ciclu si mai ales dupa ce am folosit prezervativ si un lufbrefiant.VA ROG AJUTATI-MA, NU MAI POT!!!!! Nici noaptea nu mai pot dormi.
1 comentarii
0
13-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Cred ca ar fi bine sa mergi la ginecolog si sa faci un examen bacteriologic al secretiei vaginale, cervicale, examen Papanicolau, examen sumar urina, examen bacteriologic al urinii;eventual IgG si Ig M antichlamidii, ecografie pelvina(rinichi, vezica urinara, organe genitale interne), hemoleucograma cu formula leucocitara, VSH ;In functie de rezultate, se poate administra un tratament tintit.Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.