Usturimi in timpul actului sexual de cateva luni

20-06-2013
anisia11
Nu este medic/terapeut
anisia11
Buna ziua! Am o problema de cateva luni si nu am gasit nici un raspuns nici dupa ce am fost la medic.
Mi-am inceput viata sexuala de aproximativ de jumatate de an, iar de cateva luni nu pot sa am contacte sexuale cu prietenul meu pentru ca simt niste usturimi si uscaciuni puternice in vagin. Am fost la medic insa nu a primit nici un raspuns exact.
6 comentarii
0
20-06-2013, ora 20:28
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ce analize ti-a facut medicul? Ce scrie pe analiza secretiei?
0
20-06-2013, ora 20:52
anisia11
Nu este medic/terapeut
anisia11
Da mi-am facut si rezultatul a fost ok
0
20-06-2013, ora 20:53
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Adica ce scria? Si eventual pe PAP? E important. Daca poti sa transcrii concluziile este de si mai mare ajutor.
0
20-06-2013, ora 21:05
anisia11
Nu este medic/terapeut
anisia11
Am facut doar o analiza de secretie pe care a vazut-o medicul si a zis ca e ok, mi.a zis ca poate am lipsa de estrogen..
Vreau sa specific ca am ovare polochistice poate aceasta o fi cauza
0
20-06-2013, ora 21:08
anisia11
Nu este medic/terapeut
anisia11
Celule epiteliale plate- frecvente
leucocite- rare
trichomonas vaginalis- nu se observa
levuri- absente
flora lactobacilara- relativ frecventa
0
21-06-2013, ora 10:51
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cred ca cel mai corect ar fi sa mergi si la endocrinolog, sa-ti faci cateva teste hormonale. Te va ajuta foarte mult si in cazul ovarelor polichistice. Nu amana, chiar iti poti optimiza si controla toata situatia pentru ca sa nu mai ai probleme la contact sexual. La fel si daca ai ciclul dereglat.
Da, atat cat iti arata aceasta analiza a secretiei, nu ai probleme. Dar daca ai posibilitatea, iti poti face si analize pentru depistare Chlamydia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: