uter bicorn

20-02-2009
nikhy
Nu este medic/terapeut
nikhy
Buna ziua.Am o nelamurie si sper sa ma pute ti ajuta.Acum trei ani am nascut prin cezariana un baietel.Am dus sarcina pana la 7 luni.Dupa operatie doctorul mi a spus ca am uter bicorn in forma unei inimi.As dori sa stiu daca mai pot avea o sarcina si daca as putea sa o duc pana la capat.Astept raspunsul dumneavoastra.Va multumesc
2 comentarii
0
21-02-2009, ora 17:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca prima sarcina ai reusit sa o duci bine pana la 7 luni eu cred ca si acum vei putea.Trebuie sa mergi la ginecolog, daca e posibil la cel cu care ai nascut prima data si sa-i ceri parerea.Numai bine!
0
11-04-2013, ora 00:50
floricicadulce
Nu este medic/terapeut
floricicadulce
buna seara doamna doctor am si eu mare necaz am fost diagnosticata cu uter bicorn unde sa ma operez ? vreau copii multi multi am 36 de ani ce tristete nimeni nu a vazut pana acum ???doctorul care mi-a facut histerosalpingografia nu putea sa zica dute femeie si te opereaza nu!!!! mi-am unflat curu cu hormoni si am pierdut si ani ani de la 33 de ani ma tot caut toata lumea suntei bine sotu buna spermograma si ieri am aflat asa ca a scapat doctora gine cica da aveti uter bicorn... luati clostilbegyt 5 zile din ziua 5 a mestrei si din a 10 zi timp de 15 zile duphaston azi intru si mauit de toate porcariile de medicamente si-mi aduc aminte ce a zis caut si aflu ca raman foate greu cu foarte mare risc sa nu duc sarcina e nebuna ea sau eu o iau razna plang plang plang ce tristete de ce ma mai chinuie? si nu imi zice opereaza-te femeie ce tristete.iar schimb medicu iar trece anul si nu am facut nimik
multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul