Utilizare diacritice

16-11-2016
bvlucretiu
Nu este medic/terapeut
bvlucretiu
Buna!
Cred ca cea mai urgenta modificare necesara in acest forum este posibilitate si chiar obligativitatea introducerii diacriticelor, in lipsa carora pot aparea multe erori de interpretare a multor texte ba chiar mai mult ar trebuie sa fie obligatorii, chiar m-a mirat faptul ca se interzice utilizarea diacriticelor intr-un asemenea forum!
Limba română se scrie cu diacritice!
Nu vad care este impedimentul folosirii lo
3 comentarii
0
17-11-2016, ora 09:40
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
Buna ziua,

in regulamentul ROmedic recomandam sa nu utilizati grupuri de litere tz, sh in locul diacriticelor. Nu este mentionata interdictia utilizarii diacriticelor pe Forum. Le puteti utiliza dupa bunul plac.

Daca ati gasit specificata interdictia pe site-ul nostru, va rugam sa ne dati un link, pentru a rectifica.

Va multumim!
0
19-11-2016, ora 11:06
bvlucretiu
Nu este medic/terapeut
bvlucretiu
Bună!
Mesajele pe care le-am aplicat în forum le-am făcut de pe un smartfone, la care am făcut și o captură de ecran (pe care aici se pare că nu o pot atașa) unde apare și expresia Nu folosiți diacritice!
Dacă îmi dați o posibilitate vă trimit acea imagine sau dacă încercați să faceți o postare de pe o aplicație mobilă, probabil că acest mesaj apare doar la inițierea unui subiect nou în forum!
0
21-11-2016, ora 09:59
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
Este in regula - am gasit unde era mentionat si am modificat. Multumim pentru sesizare.

Sa aveti o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.