va cer un sfat desptre viata sexuala neimplinita.

26-11-2009
lebada9
Nu este medic/terapeut
lebada9
Buna ziua tuturor! Am si eu o problema delicata si ma adresez unor medici dar astept pareri de la oricine poate sa mi dea un sfat.am 43 de ani, casatorita de 25 de ani, cu 2, copii mari, sotul e cu 12 ani mai mare decat mine.dar relatia noastra sexuala nu a mers niciodata... adica nu am avut niciodata orgasm cu sotul meu.la inceput am crezut ca se va rezolva in timp...acum stiu ca e prea tarziu. el nu a facut nimic ptr asta iar eu... am acceptat sa si rezolve sotul necesitatea lui si atat... nu radeti, desi e de ras...suntem in invatamant amandoi.. si totusi. acum vreo 10 ani am devenit amanta prietenului nostru comun. culmea, s a creat o relatie deosebita intre noi, fizica si de suflet... el nu a fost niciodata casatorit...dar din prejudecati nu vrea sau nu poate sa ia o decizie.. si de o jumatate de an amantul -prietenul meu refuza sa mai continuam..ca nu i corect, ca nu se face..(e persoana publica). simt ca ma prabusesc.sotul stie ceva... am avut unele discutiii dar nu vrea sa divortam... nu am mai vut un contact sexual de o jumatate de an. cu sotul am intrerupt orice rel sexuala. am avut probleme de sanatate... in 2000 am facut operatie la sani, iar medicul mi a spus ca e pe fond hormonal. acum au inceput sa ma doara sanii si ma simt rau ca stare generala, plang mult si usor, sunt nervoasa.si cad uneori in depresie.sunt vinovata ca nu sunt in stare sa iau o decizie? afecteaza sanatatii mele? ce sfat imi dati.??? multumesc mult!
4 comentarii
0
26-11-2009, ora 22:12
manu22
Nu este medic/terapeut
manu22
Buna ziua! Nu sunt in masura sa va dau sfaturi, dar parerea mea este ca psihicul va afecteaza suficient de mult sanatatea. Sunt convinsa ca treceti printr-o perioada dificila si ca nu va este usor, dar numai dvs. puteti lua cea ma potrivita decizie. Si nu trebuie sa va simtiti vinovata ca nu puteti in acest moment. Este firesc sa treceti printr-o astfel de stare, dupa cate vi s-au intamplat. Oricum, sanatatea va este primul plan si trebuie sa luati masuri in acest sens.
Fiti puternica si cu ajutorul lui Dumnezeu veti depasi cu bine toate problemele.
Multa sanatate va doresc!
0
12-01-2010, ora 20:19
mari_36gl
Nu este medic/terapeut
mari_36gl
Chiar nu e nimic de ras in toata treaba asta...oricum nu ma pricep sa dau sfaturi si nici nu stiu ce e mai bine pt dv...va doresc sa gasiti puterea de a lua o decizie corecta care sa va ajute intr-un fel sa va reveniti psihic...e greu...stiu...dar trebuie sa faceti ceva cat mai repede!
Sanatate maxima!
0
12-04-2010, ora 23:21
Nicolca
Nu este medic/terapeut
Nicolca
Stimata doamna, va rog sa fiti barbata. Nimic pe lume nu merita atata zbucium. Prioritatea numarul 1 este sanatatea dvs (fizica si psihica). Sotul dvs este un "gentlmen", s-a interesat in toti acesti ani de placerea lui deasa si imediata. Daca ati "probat" cu prietenul comun o relatie asta trebuie sa fie o bucurie si nu o suparare pentru dvs. Necunoscand atata amar de vreme propria placere, a-ti fost binecuvantata si la un moment dat a-ti simtit-o. Va rog ramaneti cerebrala, pastrati amintirea intacta asa cum e ea de frumoasa si nu va mai ganditi la viitor. Dvs nu puteti controla tot ce misca, nu puteti lua decizii in locul altor persoane si din acest motiv va ramane sa va bucurati de ziua de azi. Dumnezeu a lasat porunca sa nu ne ingrijoram noi pentru ziua de maine, ca de ea are El grija.
Multa sanatate si rabdare. Daca aveti nevoie de un umar ma gasiti -*
Daca trebuie stati intr-o mana si nu mai picati in depresii. Sunt atat de periculase incat v-ati speria sa stiti ca va faceti rau singura. Va astept pe mess, daca avet nevoie de mine.


(*modificat de administrator)
0
13-04-2010, ora 13:32
monyk//monyk//sp
Nu este medic/terapeut
monyk//monyk//sp
si eu am fost in aceasta situatie am fost casatorita 4 ani cu un barbat pe care nul iubeam atunci cind aveam relati sexuale eu stateam si asteptam doar sa termine mi se parea un secoll cele citeva minute din timpul contactului eram nervoasa ma durea capul dar acum sunt divortata de 3 ani si de un an traesc cu un barbat pe care il iubesc ca viata mea si si viata mea sexuala sa imbunatatit acum ajung la orgasm.eu zic ca poate dumneavoastra inca nu ati inntinlit persoana potrivita este foarte importanta si atractia fizica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: