va rog ajutor !

04-08-2017
npynpy
Nu este medic/terapeut
npynpy
buna ziua, Ieri am facut niste analize uzuale de sange la o policlinica cu internare de o zi, inaintea mea au fost cel putin 15-20 de batranei ( eu am intrat ultimul la recoltare) Dupa ce mi sa recoltat sangele am observat ca acel vacutainer sau Holder cum ii mai spune avea urme de sange uscat pe el, pe la capatul unde se insurubeaza acul ( acul a fost sigilat ca m-am uitat cand la luat ) dar acel vacutainer. nu l-am observat inainte :(. Ce sanse am sa ma fi contaminat cu un virus ? si ce trebuie sa fac sunt cam speriat. I-am spus problema doctorei care mi-am dat trimiterea si mi-a zis ca nu m-am supus nici unui risc, daca acul a fost sigilat, ca acel vacutainer se refoloseste. Totusi nu am incredere in spusele acelui medic, tinand cont ca lucreaza la aceeasi policlinica
2 comentarii
0
07-08-2017, ora 17:42
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
De ce ai avea încredere în cineva care îți răspunde aici?
Dar nu ai șanse să te fi „pricopsit” cu ceva de acolo... Părerea mea...
0
07-08-2017, ora 17:59
npynpy
Nu este medic/terapeut
npynpy
doream sa aflu mai multe pareri... oricum imi voi face analizele precum HIV si HBs HCV peste 6 luni de zile, dar stau cu o oarecare teama. Mi-am facut aceste analize in luna noiembrie si eu si sotia, inainte de a concepe un bebe. Sa-mi fie invatatura de minte de acum inainte nu mai fac prostia de am lua ochii de la asistenta si tot ce foloseste ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.