Va rog, am nevoie de cateva sfaturi (de la persoane specializate daca se poate) HIV

03-08-2011
Mihail.A
Nu este medic/terapeut
Mihail.A
Buna seara,
In urma cu cateva zile am fost la "fetite".Totul era in regula.Fata era curata, a facut dus inainte sa incepem actul sexual si dupa ce am terminat pentru ca am fost la motel. In fine, toate bune si frumoase numai ca la un momentdat s-a rupt prezervativul.Am avut noroc pentru ca am simtit amandoi asta si am scos penisul din vaginul ei.Dar totusi mi-e frica...E posibil sa fi luat vreo boala? A facut si sex oral si nu stiam ca HIV se poate lua si facand sex oral.
Tipa era ingrijita asa cum am spus si mai devreme. Nu avea pe piele bubite sau alte eruptii, avea o piele foarte fina, buzele erau putin crapate dar am presupus ca din cauza caldurii toride de afara si mai avea cateva bubite in jurul sfarcurilor.Am intrebat-o daca e cazul sa ma astept la probleme in viitor din cauza ca s-a rupt prezervativul si mi-a raspuns ca pot sta linistit ca nu are probleme.

Totusi as vrea sa stiu daca ar trebuii sa imi fac griji si cand ar trebuii sa ma duc sa imi fac analize si ce fel de analize sa imi fac?

Multumesc anticipat celor ce imi vor raspunde.
4 comentarii
0
03-08-2011, ora 18:58
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
O sa sune aiurea, dar asta e pretul pe care il platesti daca te incurci cu astfel de personaje. Nu te baza pe faptul ca ea ti-a spus ca e perfect sanatoasa, mergi la dermato-venerologie sa ti se recomande niste analize ca sa fii sigur ca totul e in regula si sa te linistesti. Iar pe viitor nu mai repeta figura ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Sanatate!
0
03-08-2011, ora 23:02
Mihail.A
Nu este medic/terapeut
Mihail.A
Stiu..M-a mancat undeva..Daca ma duc la medicul de familie si platesc analize amanuntite vor iesi la fel ca cele de la dermato-venerologie?
0
04-08-2011, ora 09:01
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Pai da, doar trebuie sa iti recomande anaizele care trebuie.
0
04-08-2011, ora 11:45
Mihail.A
Nu este medic/terapeut
Mihail.A
Ok.mersi frumos pt sfaturi.O sa ma duc maine la doctor.
Am reusit sa iau legatura cu tipa la care am fost si mi-a spus ca e cu analizele la zi si ca nu se risca la nici o boala pt ca are copil si barbat si ii pasa de sanatatea ei.Nu prea am eu incredere in oameni dar sincer m-am mai linistit putin pentru ca incepusem sa intru in depresie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.