va rog domnul mihalache spuneti-mi ce sa fac..cu candidoza

03-07-2011
cioco90
Nu este medic/terapeut
cioco90
am avut candida albicanis si am fost la ginecolog am avut tratament cu pimafucin ovule si unguent si pastile telfast..am fost din nou la medic si mi-a spus ca nu mai am dupa ce mi-a mai luat o lamela..i-a dat si prietenului meu un tratamenmt pentru a nu fi purtator si nu l-a luat si cred ca am luat iar de la el...e un fel de usturime ale labiilor si mankrime..el a avut inainte niste bubite mici apoi se cojea o pielita dar i-a trecut dar purtator tot este si nu si-a facut tratamentul si am luat iar..nu mai vtreau sa ma mai duc la medic...pot sa iau canesten k am auzit ca este buna...dar inafara de canesten mai trebuie ceva...?si el o sa ia tratamentul de la medic..sau e buna si pentru el canesten...eu iau si ovule si ma dau cu cr4ema sau ce mi-ati recomanda?

am uitat sa va spun ca mi-au iesit niste orificii p labii am intrebat medicul la consult si mi-a spus ca nu e nimik grav ca sunt doar niste orificii...si cred ca si alea ma mananca..in timpul actului sexual am usturimi este din cauza ca am luat candida din nou?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.