stomacul ma arde îngrozitor, durerea in gat persista

10-12-2014
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Salut ma numesc Catalin am 38ani si de 2 luni ma confrunt cu o problema majora de sănătate totul a început cu o durere grava de stomac ameţeală instalate brusc fara nici o simptomă in prealabil 2zile nu am ieşit din casa de durere am luat ceva pasile ceaiuri, nimic, mai rău am avut 5_6scaune pe zi moi spre apa arsura in gat, esofag, limba m_am dus la spital m_au internat si au urmat analize endoscopie digestiva ecografie abdominala, sânge urină plămâni
, exudat in gat control la ORL, ct la gat, ecografie glanda tiroida rezultatul lor după o săptămână boala de reflux gastro pe timpul spitalizări mi_au administrat perfuzii pt.ca nu puteam sa înghit nici apa din cauza durerii si arsurii in gat plus ceva pastile la externare pot sa zic ca m_am simţit un poc mai bine mi_au dat tratament antibiotic ca au zis ei ca am si un helicobacter la stomac slab pozitiv, amoxacilina, claritomicina, 7zile, nexium30zile pot sa spun ca ma_simţit un poc mai binişor începusem sa mănânc regim fara alcool cafea sucuri acidulate am terminat tratamentul si după o scurta perioada au reapărut simptomele durere si arsura la stomac bolboroseli grave cu gaze f multe lipsa poftei de mâncare arsura in gat si la limba ameţeală si o stare de rău generala la, _m sunat din nou pe doctor si a zis sa mai iau nexium dar fara nici un rezultat stomacul ma arde îngrozitor mai ales după ce încerc sa mănânc ceva limba ma arde in permanenta chiar daca beau apa durerea in gat persista si mai nou am un mucus in gat care il expectorez cu usturime in gat nu stiu ce analize sa mai fac unde sa ma mai duc ce sa mai iau ca macar sa se amelioreze durerea si arsura de 2luni viata mea sa dat complet peste cap ceva sigur este dar sa nu se amelioreze deloc va rog cine ma poate ajuta cu un răspuns nu ezitati
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.