Va rog raspundeti nu ignorati - am o mancarime jos inauntru si cateodata si o usturime

01-01-2016
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Buna seara, am o mare problema nu mia venit menstuatia pe luna trecuta mentionez ca am o mancarime jos inauntru si cateodata si o usturime din ce cauza poate fii?
Pot fii insarcinata? Mi-am facut test de sarcina si mia esit negativ
Va rog raspundeti. Ce ar trebui sa fac??
3 comentarii
0
02-01-2016, ora 12:47
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Daca nu ati facut sex este probabil sa nu fiti insarcinata...Mancarimile si usturimea pot sa indice o infectie care, la randul ei, poate sa influenteze venirea menstruatiei. Va recomand un control ginecologic si analize specifice

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
03-01-2016, ora 10:36
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Am facut sex dar protejat nu a ejeculat in mine. Se poate sa fie de la infectie sa numi vina o luna de zile??
0
03-01-2016, ora 11:14
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Intarzierea atat de mare poate fi cauzata de sarcina sau de o infectie/inflamatie. Incercati totusi sa repetati testul de sarcina si daca este negativ ramane varianta cealalta. Indiferent cum, va recomand sa mergeti la un consult ginecologic unde le puteti rezolva pe amandoua.
Valentin Pescaru
Psiholog-psihoterapeut-sexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici