Va rog raspundeti nu ignorati ! imi intarzie menstruatia

26-02-2016
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Buna seara, imi intarzie menstruatia de 2 saptamani si cv si ieri am facut un test de sarcina si mia iesit doar liniuta de control si lam uitat in baie mai pe seara am fost la baie si cand sa il arunc man uitat inca odata la el si am vazut ca aparuse inca o liniuta dar vag se vedea in sters astazi mi-am luat altul si am citit PE prospect ca aparitia rezultatului sunteti insarcinata dupa 10 minute nu este valabil se poate sa fie asa nu imi doresc o sarcina acum sunt foarte ingrijorata
6 comentarii
0
26-02-2016, ora 20:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doamnele care nu doresc o sarcina folosesc prezervativ zeci de ani si nu raman insarcinate niciodata.
Incercati sa preveniti ca sa nu mai treceti prin toate culorile curcubeului.
Nu sunteti insarcinata daca rezultatul la timpul specificat pe prospect era negativ, adica doar o liniuta.
0
26-02-2016, ora 21:45
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Va multumesc pentru raspuns dar sunt ingrijorata pentru ca menstruatia nu isi face aparitia se poate intarzia si din alte cauze?
0
26-02-2016, ora 22:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate au aparut chisturi pe ovare. Poate fi o cauza. Mai sunt si altele. Dar numai dupa un control ginecologic amanuntit puteti afla cauza reala. Sunt vreo 10 cauze. Dati cautare pe net.
0
26-02-2016, ora 23:04
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Am o mancarime in vagin de la ce ar putea fii?
0
26-02-2016, ora 23:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Infectie. Mergeti la ginecolog, faceti test secretie si in functie de rezultat va prescrie tratament.
0
05-03-2016, ora 09:59
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Psihologie, Constanta
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
De obicei mancarimile vaginale sant datorita candidozei, dar este necesar sa mergeti la ginecolog pentru o analiza a secretiei vaginale.

„Din dragoste de oameni, pentru oameni”
Psiholog-psihoterapeut-prof. psihopedagog Nedelcu Marilena Tatiana
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: