Scurgere albă penis si cultura negativa - ce ar putea fi?

21-07-2016
Eeepc
Nu este medic/terapeut
Eeepc
Buna ziua, am întreținut relații sexuale cu o fata neprotejat la 2 zile a inceput o mâncărime severe a penisului si o scurgere albă. Am efectuat o lama ce a rezultat cu o infecție de trichomonas. Am urmat tratament cu tinidazol. Simptomele au dispărut in schimb scurgerea a rămas. Am mai facut o lama cu următoarele rezultate : foarte rare celule epiteliale izolate ; foarte rare leucocite polimorfonucleare neucofile ; flora bacteriana extrem de redusă cantitativ coci gram pozitivi dispuși in diplo; absent thricomonas vaginalis, gonoree, levuri ; colorație gram, microscopie optica. Cultura secretie uretala : nu sa izolat flora microbiană aerobă cu semnificație patogena (streptococ grup B, staphilococus aureas, neisseria gonoreea, pseudomos SPP. Candidă SPP )
(Cultura aerobă, agar Geloza Columbia + 5% sânge oaie, chapam, drigalski lactose agar, sabouraud GC, cultura microaerofila, agar Thayer-Martin). Doctorul mi zis ca numai am nimic in schimb am rămas cu aceasta scurgere albă si simt o furnicături foarte usoare pe ureta. Totul sa întâmplat intr-o luna de zile. Astept un răspuns serios si urgent. Vreau sa tratez problema cat mai repede. S-ar putea ca trichomnas sa nu imi trecut ? Am mai avut un contact sexual protejat de atunci cu alta partenera. Mulțumesc anticipat !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •