Va rog sa imi dati un raspuns!

26-04-2010
sandy24
Nu este medic/terapeut
sandy24
Am 41 de ani si am fost operata acum 4 ani de hernie de disc lombara L4/L5, in prezent am fost diagnosticata cu hernie cervicala si ciocuri.Am niste dureri ingrozitoare, mai ales noaptea, nu pot sa ma odihnesc deoarece trebuie sa ma trezesc din somn din cauza ca amortesc si nu mi se linistesc durerile decat daca ma misc. M dor toate incheieturile (maini, picioare, bazin). Am urmat mai multe tratamente si sedinte de fizioterapie dar fara nici un rezultat. Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat despre ce investigatii sa mai fac pt a reusi sa gasesc o cale sa imi amelioreze durerile.
Va multumesc mult
3 comentarii
0
26-04-2010, ora 14:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Investigatiile nu va pota ajuta prea mult. Mergeti la un medic homeopat bun si cu experienta care face homeopatia clasica. Insa atentie nu toti medicii care practic homeopatia fac homeopatie adevarata.
Pana dati de un medic, in caz ca va chinuie durerile, imi puteti scrie mie si va voi incerca sa va gasesc un remediu.
0
26-04-2010, ora 22:04
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Tratamentul ideal in hernia de disc, operata sau nu, este kineto-terapia, adica gimnastica medicala adaptata coloanei lombare, care trebuie practicata intervale de timp de ordinul anilor.
Exista kineto-terapeuti care cunosc asemenea programe si care va pot instrui in acest sens.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
27-04-2010, ora 23:37
sandy24
Nu este medic/terapeut
sandy24
Va multumesc mult pt raspunsuri!
Pt scarface: Daca reusiti sa gasiti vreun tratament va rog sa ma anuntati ca ma chinuie durerile in fiecare seara si nu ma pot odihni deloc! Va multumesc mult de tot
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.