Va rog sa ma ajutati - urechea infundata si cateodata aud un fel de tiuit

17-08-2018
Ivar29
Nu este medic/terapeut
Ivar29
Buna seara, de ceva timp urechea mea stanga o simt ca ar fi infundata si cateodata la unele zgomote aud un fel de tiuit sau ceva de genu ca o vibratie ca o boxa stricata.De exemplu observat ca daca stau cu capu aplecat de exemplu sa ma spal pe fata, sunetul apei de la robinet se aude cum am mentionat, nu tot timpu dar se aude in general la mai multe chesti ddaca aplec capul in ?oare care ar putea fi explicatia? Urechea o simt in general infundata, am fost la medic, 2 medici acuma cateva luni mi-au spus ca timpanul arata normal, iar unul din el a zis ca problema vine de la nas si mia dat sa faca niste aerosol cu niste solutii. Va rog sa ma ajutati si ma indrumati pe calea cea buna.
5 comentarii
0
18-08-2018, ora 00:55
Maria.mar
Nu este medic/terapeut
Maria.mar
Buna am 15 ani si am un copil de 8 luni in urma cu 10 luni am inceput sa am dureri in gura stomacului ca si cum sar rupe coastele si durerile sunt insuportabile si nu sunt in tara azi nu mai pot sa mănânc si vomit si am si durerile in gura stomacului care sunt insuportabile va rog ajutați ma
0
21-08-2018, ora 16:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o probleme care tine de gastrologie sau de Chirurgie
o sa mergi la Urgente acolo si o sa te ajute
0
21-08-2018, ora 17:27
Ivar29
Nu este medic/terapeut
Ivar29
Si la mine domnule doctor?care ar putea fi problema?
0
21-08-2018, ora 20:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 cum spune si d.dr poate fi un catar tubar.. legat de un nas cu probleme sau un faringe iritat
2 am avut cazuri cand era un fir de par..dupa frezarie..lipit de timpan.. care nu prea se vede cu ochiul liber si poate da acele distorsiuni. cum ai lipi o hartie sau sarma..de membrana unei boxe
doar un examen la microscop a timpanului sau otoscopie cu o camera video poate sa arate
0
21-08-2018, ora 21:02
Ivar29
Nu este medic/terapeut
Ivar29
Am problema de aproape un an. Credeti ca poate fi un fir de par
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Australia. Unul din patru adulți suferă de tinitus, o tulburare ce determină un „țiuit în urechi”
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •