Va Rog Sa Ma Ajutati !!!

01-03-2009
dorin112
Nu este medic/terapeut
dorin112
Buna Ziua! de cateva zile (4-5) am o senzatie de mancarime ca o intepatura(furnicatura) ca si cum sa-r plimba o insecta pe mine...prima data mi-a fost frica sa nu fie SCABIE dar sunt foarte curat si o igiena buna, iar nu mi'a iesit pe maini sau intre degete nici un semn de scabie.in prima noapte acum 5 zile ma trezit din somn si ma scarpinam foarte mult si mi'a iesit o blanda(buba) daca fac asta tot timpul cand simt imi iese o blanda in locul respectiv unde ma scarpin.Aceasta senzatie o simt pe tot corpul tot timpul schimband'usi locatia gat picioare abdomen etc.Am avut o problema si cu oxiuri si nu cred ca am scapat nici de aceea acuma 8 zile am terminat un tratament cu Helmiflores si poate din cauza asta sa-u lune'a trecuta am inceput sa ia-u suplimente alimentare facand sala(culturism) e vorba de gfx-8 si creatine 1000 de la pronutrition dar nu cred ca e din cauza asta pentru ca inainte am mai lu'at dar alt gen! Oricum Daca stiti despre ce e vorba VA ROG raspundetzi'mi aici ! Va Multumesc!
2 comentarii
0
05-03-2009, ora 17:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca este vorba despre o urticarie cronica. Tratamentul si regimul alimentar iti vor fi recomandate de un dermatolog.
0
05-03-2009, ora 22:11
dorin112
Nu este medic/terapeut
dorin112
Multumesc Pentru raspund Domnule Doctor Nu Ma mai deranjeaza acum in prezent decat foarte putin seara dar nu ca inainte Multumesc pentru Raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.