Va rog sa ma ajutati - dermatita atopica

20-09-2011
calina08
Nu este medic/terapeut
calina08
Buna, am 48 de ani si de 20 de ani ma lupt cu o dermatita atopica dar deageaba fara nici un rezultat dermatita o am pe ambele gambe ale piciorului si brate ce sa va zic dar am o macarime de nedescris si o piele acolo unde sunt afgectata foarte urata a inceput de mult timp sa se faca maro, negra si cum ma scarpin parca ar plesni pielea, pielea pe picior e groasa urata va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac macar sa nu mai am mancarimile care le am, mentionez am folosit tot ce se da in farmaci pentru dermatita dar deageaba daca e cazu pot sa va trimit si una foto sa vedeti cum arata ppicioru va multumesc va rog sa ma ajutati
9 comentarii
0
21-09-2011, ora 09:22
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
- cine ti-a pus acest diagnostic?
- NU este cumva psoriazis?!?
Iti doresc numai bine.
0
22-09-2011, ora 00:18
calina08
Nu este medic/terapeut
calina08
Buna, tot un medic dermatolog de pe un site m-ia zis ca am dermatita atopica dar nu stiu cum sa fac as trimite si o poza sa se vada cum arat macar la unu din picior sa vada cat e de afectat si scortot gamba exterioara stanga, va rog ajutatima daca sar pitea un medic va multumesc
0
22-09-2011, ora 10:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
desigur, fiind medic-stie,
DAR, cel mai bine este sa mergi TU la un dermatolog SA TE SI VADA..eu, asa as face.
cele bune,
0
26-09-2011, ora 18:12
NataliaCCI
Nu este medic/terapeut
NataliaCCI
Cred ca as putea sa va ajut. Contactati-ma pe adresa de e-mail: -*

(*modificat de admin)
0
30-09-2011, ora 07:23
calina08
Nu este medic/terapeut
calina08
Buna d-na, NataliaCCI at-i zis ca ma puteti ajuta.Dar nu mi-ati lasat nicio adresa sa va pot contacta.. va multumesc
0
30-09-2011, ora 07:24
calina08
Nu este medic/terapeut
calina08
Buna, va rog un medic daca se poate sa imi dea un raspuns la intrebarea mea, , , , dermatita atopica va multumesc
0
30-09-2011, ora 11:52
NataliaCCI
Nu este medic/terapeut
NataliaCCI
Vedeti ca v-am trimis un mesaj personal.
0
17-12-2011, ora 09:02
calina08
Nu este medic/terapeut
calina08
Buna, am 48 de ani si de 20 de ani ma lupt cu o dermatita atopica dar deageaba fara nici un rezultat dermatita o am pe ambele gambe ale piciorului si brate ce sa va zic dar am o macarime de nedescris si o piele acolo unde sunt afgectata foarte urata a inceput de mult timp sa se faca maro, negra si cum ma scarpin parca ar plesni pielea, pielea pe picior e groasa urata va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac macar sa nu mai am mancarimile care le am, mentionez am folosit tot ce se da in farmaci pentru dermatita dar deageaba am fost internata si in spital de dermatologie dar in zadar, acum si dupa ureche mise intinge si pe fata aceasta mancarime, va rog daca stiti sa ma ajute cineva cu un raspuns dermatita atopicaasa cum mi sa spus ca am de catre medic se incadreaza sa primesc macar o pensie de anticap, am inteles ca psoriazisul se incadreaza dupa cum stiti dermatita e o boala fff grea cu dureri de la mancarimi si nu se vindeca va multumesc astept un raspuns daca se poate un medic, , ,
0
27-12-2011, ora 19:38
makymarian
Nu este medic/terapeut
makymarian
ma numesc Marian si de 1 luna de zile am niste pete pe maine si pe piept.Prima data au fost rosii si cu mijlocul alb apoi sau facut albe.Am fost la dermatolog si mia dat unguient triderm, canespor unguientsi tersibil15pastile si nici un rezultat Va rog mult sa ma ajutati/nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai iau.Marian
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.