Va rog sa ma ajutati am o durere pe partea stanga

10-08-2010
campeansebastian@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
campeansebastian@yahoo.com
Va rog sa ma ajutati am o durere gen intepatura pe partea stanga, a stomacului, in zona superioara (unde se tremina coastele), durere ce uneori radiaza pana in spate spre rinichiul stang. Am acesta durere-tip intepatura de cateva zile de cand am fost in plimbare pe jos cam 15 km in 2 ore. A-2-a zi am simti acesta durere prima data in spate jos-ca o febra musculara, dar acum vad ca durerea ma inteapa cam de cateva ori pe zi in functie si de pozitia in care stau-daca stau pe scaun o simt, daca stau intins nu o simt.Vreau sa mai precizez ca banuiesc ca am si ceva problema renala (nisip probabil la rinichiul stang) deoarece urinez destul de des, dar si consum lichide multe pe zi (2-3 l sau mai mult), desi nu ma ustura cand urinez, urina este de culoare deschisa, galben-deschis.
Simt acesta durere si in zona testiculului stang dar nu ca si intepatura ci ca o durere usoara.
Precizez ca in ultima perioada am avut ceva probleme cu dantura si am inghitit si alimente mai mari probabil bucati mai mari decat ar fi normal mestecate) si vreau sa precizez ca sunt si balonat, am scaun maxim odata pe zi, culoare mai deschisa (sunt si constipat), plus ca in ultima perioada am fost cam stressat cu munca.
Va rog sa imi spuneti cam ce ar putea sa fie si daca puteti sa imi prescrieti un tratament deoarrece nu sunt in tara sa ma pot duce la un doctor pana in octombrie cand o sa ma intorc.
Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.