va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa mai fac

07-05-2014
mihaiv26
Nu este medic/terapeut
mihaiv26
de ieri noapte de pe la ora 01.00 am m-a luat o durere in spatele capului care imi raspunde si inspre urechi si in frunte.am luat aspaco, solpadeine si.o mica ameliorare.m-am masat cu diclac gel si pot sa zic ca m-a mai lasat.parca as avea si o stare de voma..in rest nu ma doare nimic.TA o am 13/7..de ceva timp sunt foarte agitat.sa fie ceva pe baza de stres???acum ceva timp am facut un atac de panica dar sa fie iar aceeasi chestie????ajutati-ma cu niste sfaturi daca sa stau linistit sau daca sa ma duc sa fac controale amanuntite.in urma cu 2 ani cand am facut atacul de panica am facut RMN si multe alte analize de sange si nu numai si multumesc lui D-zeu nu mi-au gasit nimic!!!!
3 comentarii
0
07-05-2014, ora 20:50
Dr. Todorescu Arta-Melania
Neurologie, Timisoara
Dr. Todorescu Arta-Melania
Ce varsta aveti? Ati avut recent un traumatism cranian sau cervical? Durerea a debutat brusc, din senin, sau treptat? Daca s-a instalat fara sa sesizati momentul exact -probabilitate mare sa fie o nevralgie cervico-occipitala. Dupa ce trece vremea ploioasa si vine cu adevarat caldura, cred ca ati scapat.
0
07-05-2014, ora 22:45
mihaiv26
Nu este medic/terapeut
mihaiv26
multumesc mult pentru raspuns...vreau sa va spun ca durerea a aparut pur si simplu, brusc, ieri noapte pe la ora 1. Nu am avut niciun accident sau lovitura.am 28 de ani...nu am tensiune, nu am glicemie,..etc..sper din tot sufletul sa fie exact ce spuneti dumneavoastra, din cauza vremii..credeti-ma ca m-am panicat la maxim de aceasta durere.singura chestie imi este frica sa nu fac iar vreun atac de panica..va multumesc din suflet si daca ma mai puteti ajuta cu niste sfaturi le urmez cu placere.o seara placuta!!!!
0
10-05-2014, ora 14:39
Dr. Todorescu Arta-Melania
Neurologie, Timisoara
Dr. Todorescu Arta-Melania
Daca durerea a aparut brusc si nu cedeaza trebuie sa megeti la medic. Totusi, nu va lamentati, durerile de cap fac parte din cea mai intalnita simptomatologie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.