Simt in permanenta o stare de neliniste, presiune si omortire in cap, fata îmi ia foc si sunt rosie

19-12-2015
ionda2002
Nu este medic/terapeut
ionda2002
Revin si in aceasta categorie cu problema mea. Supăr de atacuri de panica si tahicardie sinusala. Dupa multe investigatii doctorul neurolog mi-a prescris stresclin, neuro-optimizer si betalok-zok de 50. Am luat 4 zile dupa care foarte multa lume mi-a zis sa nu mai iau betalok ca este un blocant foarte puternic si nu sunt la vârsta la care sa iau asa ceva (29 ani). Zis si facut.. De atunci mă simt din ce in ce mai rau. Eu cred ca sunt reactii adverse pt ca nu am întrerupt acest medicament treptat cum scrie in prospect. Simt in permanenta o stare de neliniste, presiune si omortire in cap, fata îmi ia foc si sunt rosie, restul corpului mi se raceste mai ales membrele. Nu stiu ce sa fac. Voi aveti vreo părere sau poate îmi raspunde un medic ce sa fac.exista vreun medicament ceva sa elimin orice urma din aceasta substanta? Va roooog
3 comentarii
0
23-12-2015, ora 03:45
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Atata timp cat va ghidati dupa ce spune lumea, nu cred ca va merge bine.
Trebuie sa va alegeti un medic in care sa aveti incredere si sa-l ascultati.
Deci recomandarea cea mai buna pe care v-o pot da este sa mergeti din nou la medicul in care aveti incredere. Acesta va face o noua evaluare a starii dumneavoastra, va va prescrie un tratament si dumneavoastra va trebui sa-l urmati daca vreti sa faceti progrese.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
27-12-2015, ora 19:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Niciuna dintre afectiunile pe care le aveti nu se trateaza de catre neurolog.

1. Mergeti la cardiolog pentru un examen amanuntit. Numai daca va da cardiologul medicatie luati.

2. Anxietatea si atacurile de panica se trateaza la psihiatru.
Eu cred ca aveti doar asta. O somatizare a ei este tahicardia. Dar tahicardia trece tot cu medicamentele pentru anxietate cu care va veti echilibra complet.
0
29-12-2015, ora 01:58
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va rog sa-mi spuneti cum va simtiti acum.
Ati fost la medic ? Ati facut ceva progrese ?
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici