va rog sa ma ajutati cu un sfat!

20-04-2013
ioana1092
Nu este medic/terapeut
ioana1092
am luat 2 luni contraceptive, timp in care am avut contact neprotejat dupa 3 zile de la inceperea lor(le-am luat din prima zi de menstruatie).am incetat sa le mai iau pentru ca ma simteam rau de la ele si aveam scurgeri zilnice maronii(am luat Logest). dupa primul blister mi-a venit menstruatia foarte putin si m-am cam speriat. mi-am facut atunci 2 teste de sarcina si au iesit negative.. zilele trecute am mai facut unul desi menstruatia mi-a venit normal.. toate testele au iesit negative..daca ar fi fost sa fiu insarcinata mi-ar fi iesit testul pozitiv nu? au trecut 2 luni de la ultimul contact neprotejat, ma gandesc ca cel putin ultimul test ar fi iesit pozitiv daca as fi fost insarcinata.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat !
3 comentarii
0
20-04-2013, ora 13:39
Irisska90
Nu este medic/terapeut
Irisska90
Buna, imi doresc un bebe mult, fiecare luna e sub control si urmaresc orice schimbare, am dupa ultmele 2 contacte sexuale cu iubitul pe 6 si 13apriilie a ejaculat in vagin, peste 2 zile pe 15 mia inceput o scurgere maronie, am deacum 5zile decind am aceasta scrugere, aseara am avut dureri ca in ziua de menstruatie, in rest nimic, sanii sunt putin tari dar si mai sensibili, moi, desi la mine ciclul nu e regulat se incepe dupa data de 19 pin pe 26 fiecare luna nu mai tirziua, dar luna trecuta a fost pe 30 si pe 4 aprilie sa terminat, puteti sami spuneti ce pot insemna aceasta scrugere maronie, in cantitati mici si am oservat si citeva picaturi de singe, la medic pe luni am programare, pin atunci nu am sa am atita rabdare.anticoceptionale nu iau, o singura data am luat la 72 ore mai demult, prima data mi se intimpla cu asa scurgere de asta si imi pare ceva straniu.
0
21-04-2013, ora 18:31
burca nicoleta
Nu este medic/terapeut
burca nicoleta
la cate ore se ia augumentinu se poate lua la 6 ore?
0
21-04-2013, ora 18:33
burca nicoleta
Nu este medic/terapeut
burca nicoleta
va rog cat mai repede sa raspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O metodă contraceptivă pentru bărbați având la bază un hidrogel
  • Contraceptivul on-off pentru bărbați
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Contraceptiv masculin sub formă de gel eficient la maimuțe
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Pilula contraceptivă masculină este sigură și eficientă (Studiu)
  •