Va rog tare mult, ce poate sa fie? Astept pareri, am poze...

21-01-2013
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, am de ani de zile aceasta problema, ma umflu f rau in dreapta jos sub buza, de fapt toata fatza parca mi-e congestionata uneori... Ce credeti ca poate sa fie acea umflatura...? Rog indrumare... Poze aici : http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/316981_529242113785471_443310349_n.jpg, http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/251931_529238957119120_1593096082_n.jpg. Se observa din poza ca sunt umflata sub buza, zona pare putin zgariata pt ca am strans putin acel loc sa vad daca nu se simte ca un chist sau ceva de genul... Uneori se umfla si mai tare...atat de tare ca abia se mai vede jumatate din buza de jos uneori...dar sunt tot timpul umflata in zona aia si am o jena permanenta si cand zambesc, nu pot zambii lejer cu toata gura... Am facut radiografie panoramica dentara si din ce mi-au zis medicii dentisti pe radiografie nu se vede nimic, nu pare sa fie de la dinti desi am avut in partea acea la un premolar sus o fistula, am scos acel premolar dar tot nu am scapat de problema, ce credeti de ce natura e? Ce ar trebui sa fac...?
26 comentarii
0
21-01-2013, ora 13:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt 2 posibilitati
de origine dentara sau de origine dermatologica
atat... cauti medic care stie ce are de facut...
0
21-01-2013, ora 19:13
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna seara, multumesc de raspuns, am facut pozele la prima ora dimineata si le-am pus sa le vedeti, problema asta ma sacaie de 3-4 ani... Eu tind sa cred ca e de orgine dentara...dar e posibil sa nu se vada pe radiografia panoramica nimic si sa nu-si dea seama medicul stomatolog?? Sa fie oare de la un dinte de jos?? Probleme cu pielea am, dermatita atopica... Sa fie totusi de la glandele salivare? Simt pe partea interioara a obrazului ca un chist mic permanent care a aparut cu ani in urma, am fost la stomatologi de atunci, maxilo, orl tot felul de medici si am zis de acel chistulet, unii dintre ei mi-au spus ca este glanda salivara, un altul ca este carbuncul salivar... alti 2 ca e posibila o litiaza salivara. Se poate sa fie din cauza asta umflatura? Mentionez ca mi s-a gasit nazal stafilococ auriu si deasemenea ca sufar de hiperparatiroidie secundara... Mentionez ca simptomele au aparut odata cu aparitia acelui chistulet... Ce credeti? Despre ce afectiune dermatologica poate fi vorba? Am probleme cu pielea de ceva vreme... Poza e facuta la prima ora dimineata imediat dupa ce m-am ridicat din pat dar intr-adevar in ultimii ani pielea fetei a suferit schimbari si sunt f umflata in zona sinusurilor, nu tot timpul arata exceptional, sunt momente in care arat de parca sunt batuta, ma umflu mai ales in zona sinusurilor iar umflatura cea din poze e tot timpul prezenta mai intersa sau m putin intensa, am si mancarimi in gura, gat, usturimi, sange cu mucus din nas, gust de sange in gat, basici in gat, rinita, furnicaturi in jurul gurii... Au astea o legatura intre ele? Vreau sa mentionez si ca la urocultura mi s-a gasit Candida Krusei, sa fie asta problema?
0
21-01-2013, ora 19:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da... poate fi de la infectia unui dinte...fara sa se vada la panoramica
da...poate fi de la un chist sebaceu a pieliii
da.. poate fi un chist submucos a mucoasei cavitatii bucale
un med. de la dermato...poate sa.si dea seama..pe se parte este si care.i abordarea corecta
0
21-01-2013, ora 19:34
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Deci sa ma adresez unui medic dermatolog? V-am mai scris mai sus niste simptome, am dat edit inainte sa postati d-voastra... Imi afecteaza calitatea vietii sa zic asa aceasta problema, mai ales pe partea estetica si nu numai...poza e facuta imediat dupa trezire, inainte de ingrijirea de dimineata...dar uneori oricat m-as machia si orice as face pana si in poze se vede ca sunt trasa la fata in partea aceea si umflata, arata cumva anormal fatza in partea aceea si mai ales buzele...sa nu mai spun de simptome: gust rau, mancarime in gura si o senzatie permanenta de jena de acolo si nu pot sa zambesc cu toata gura parca ma tine in partea aceea... Apropo de o posibila infectie dentara...credeti ca provine de la un dinte de sus sau sa fie de la un dinte de jos din moment ce umflatura se afla imediat sub buza...? Ce parere aveti? Vreau sa mentionez ca la ultima radiografie sinusala mi-a iesit ca sinusurile frontale sunt hiperpneumatizate...
0
21-01-2013, ora 19:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de jos...
restul simptomelor din cavitate bucala... pot fi simptome a unor probleme gastrice...
0
21-01-2013, ora 19:53
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Va multumesc tare mult, maine am sa merg sa fac niste radiografii dentare in detaliu in partea dreapta jos in zona unde e umflatura, sa vedem daca se vede ceva, poate totusi pe cea panoramica nu se vede... Majoritatea medicilor stomatologi la care am fost s-au axat pe ce vad in gura strict la dinti sau pe radiografia panoramica, niciunul nu a dat mare importanta acestei umflaturi, au tratat superficial problema desi eu am spus ca e ceva ce ma sacaie de ani de zile, nu m-a trimis niciunul pana acum sa fac in partea dreapta jos radiografii, dintii par buni la suprafata, cel putin coroana desi am 2 plombe acolo, dar la radacina...? Am sa merg sa fac radiografiile dupa care la dermatolog...si bineinteles cu radiografiile la medic stomatolog sau maxilo, sper sa aflu de unde e problema... In legatura cu problemele gastrice ar cam trebui sa fac un bariu pasaj? M-ar ajuta sa aflu de unde provin?
0
21-01-2013, ora 20:01
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Intr-adevar probleme gastrice am, mai ales constipatia care a devenit constipatie cronica de 2 ani incoace...sa nu mai zic de aerocolie, asta mi s-a vazut la ecografie...intr-adevar ma simt balonata si elimin mai greu gazele din colon... Probleme si reactii pe piele deasemenea...mai nou si frecvent depozit alb pe limba... mancarimi in gura, gust rau... M-am tot gandit si la o intoleranta la gluten sau lactoza sau chiar ambele, am simptome de boala celiaca s-ar putea spune... Am fost la cativa doctori in ultimii ani si pt pb digestive si mi-au spus asa ca e ori: boala Crohn, intestin iritabil, boala celiaca sau giardia ori o alta parazitoza... Am facut analiza copro atat coprocultura cat si parazitologic de peste 20 de ori in ultimii 3-4 ani si la 3-4 laboratoare diferite si de fiecare data mi-a iesit negativa... Am facut deasemenea si antigenul pt Giardia recent si mi-a iesit negativ... Deci inseamna atunci ca nu e sigur Giardia? Mentionez ca nu mi s-a facut pana acum o endoscopie, colonoscopie, pasaj bariu sau o analiza de genul ci diagnosticul s-a bazat doar pe ecografie, descrierea simptomelor si analiza copro... Mentionez deasemenea ca am durere frecventa in partea stanga imediat sub ultima coasta, ca o durere, o senzatie ca de usturime din interior din zona aceea...
0
22-01-2013, ora 11:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am mai scris pe forum.. CONSTIPATIA..este in acest caz... cauza tuturor problemelor
in mod normal.. organismul arunca toxinele in mare masura prin intestine. daca nu avem scaun zilnic.., toxinele se absorb in organism.. si sunt eliminate prin rinichi..si piele.. de aici si problemele tale cu tenul...
urgent cauta un medic naturist sa.ti regleze digestia
sau citeste aici cum pot sa.ti acord o consultatie si un tratament personalizat
http://www.romedic.ro/cmi-orl-dr-flueraru/articol/5182
0
24-01-2013, ora 10:06
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, am sa ma gandesc si la consultatia cu tratament personalizat dar intai vreau sa merg isa fac niste investigatii si vreau sa merg si pana la stomatolog, oricum va tin la curent. M-am apucat intens de sport din nou ca pana acum cativa ani, ma simt putin mai bine de la sport...si mi-am schimbat si alimentatia din nou de cand m-am apucat iar de sport, mananc doar mancare usoara si sanatoasa... Nici inainte nu pot sa zic ca mancam nesanatos in comparatie cu alte persoane dar mai beam cate un pahar de cola, mai o pizza o data la cateva sapt, o shaorma sau pur si simplu uneori prajeli, parintii mei au un stil de a se alimenta foarte nesanatos, zilnic carne prajita in ulei, mult ulei, mancare cu rantasuri, carne de porc, oua prajite, fasole boabe cu rantas, snitele, costita prajita, mezeluri, carne la cuptor prajita in ulei, jumari, dulciuri, carnat prajit, cartofi congelati, beau multa Cola, etc. in general mancare grea iar carnea ce o gatesc ei gatesc in ulei de floarea soarelui si cam mult ulei...se mananca foarte nesanatos in casa la ai mei desi amandoi au probleme cu stomacul, tata cu colonul iar mama cu stomacul si i-a fost descoperit si helicobacter la analize...le-am spus sa incerce sa manance sanatos dar degeaba nu ai cu cine discuta...asta este stilul lor de cand e lumea, daca ma gandesc ca pana pe la 16-17 ani mancam si eu destul de des asa, credeam ca asa e normal... Mai se mananca si fructe si legume la ei in casa, dar degeaba daca in rest mananca foarte nesanatos... De cate ori ma duc la ei, mai gust si eu din una alta, desi de obicei nu prea mananc prajit iar uns nici atat...pot sa zic ca mancam sanatos in comparatie cu altii si inainte si destul de putin pe zi. Vreau sa mentionez ca simptomele mele se amplifica inainte cu 30 de min 1 ora sa ma duc la baie pt lipsa mare: atunci apar mai tare mancarimile in gura si gat, gust rau, dureri abdominale mai ales in jurul buricului, crampe, senzatia ciudata in gat, mancarimi corp, bubite mici pe piele... Ce parere aveti? De ce oare...? Mi-am facut si analiza pt helicobacter si mi-a iesit negativa. Vreau sa mentionez ca am frecvent durere, senzatie de jena in zona gatului ca si cum ma tine ceva cand vreau sa ridic capul sau permanent jena, ca o durere surda, mi-am facut eco la tiroida la 2 medici endocrinologi si se pare ca nu se vede nimic in neregula la ecografie si din cate mi s-a spus nici ganglionii nu mi se vad inflamati...in schimb am descoperit ca sufar de hiperparatiroidie secundara...de acolo sa fie oare? De la paratiroide...? Si vreau sa va mai spun ca am tot timpul gust de sange in gura, eu asa cred ca vine de la chistuletul ala mic care il simt in gura sau sa fie totusi din nas? Din nas e la ordinea zilei sa imi curga sange de 3 ani incoace, cam zilnic...mucus cu sange si uneori mai scuip si din gat, probabil ca vine din nas sau poate ca nu... ma ustura f rau nasul si mancarimi... Ce parere aveti? Mai tinem legatura. Multumesc o zi buna!
0
24-01-2013, ora 10:27
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
In nas mi s-a descoperit la exudat nazal stafilococ auriu coagulazo-pozitiv...nu am luat tratament pt. acesta...
0
24-01-2013, ora 11:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
stafilococul.. trebuie sa tineti cont de el, ca i.l aveti..si sa stiti la ce antibiotic este sensibil
la prima raceala serioasa..cu febra peste 38.. faceti tratament cu acest antibiotic 10 zile
acum.. nu are rost sa faceti nimic.. decat sa schimbati modul de viata si alimentatie
sa cresteti imunitatea..si organismul stie singur ce are defacut cu microbii
0
24-01-2013, ora 13:44
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, mi-a fost facuta antibiograma la stafilococ si este sensibil la: penicilina, oxacilina, imipenem, gentamicina, ciprofloxacin, moxifloxacin, eritromicina, clindamicina, linezolid, teicoplanina, vancomicina, tetraciclina, fosfomicin, rifamicina, trimetoprim+sulfametoxol. La acestea este sensibil... Febra mai fac, am mai facut din cand in cand 37.7 iar stare subfebrila am aproape permanent 37 sau 37.1 sau cu 2...fac foarte des...deasemenea si temperatura f mica, uneori 36 sau mai mica decat 36, din cate am inteles nu e buna nici aceasta... Tinem legatura, vreau sa ma duc zilele acestea la stomatolog si la dermato sa vedem ce-i cu umflatura aia de sub buza, jurul gurii. Incerc sa cresc imunitatea, sa mananc sanatos, sa ma odihnesc destul, m-am si apucat iar de sport, cred ca acestea ajuta, nu? Si bineinteles incerc sa elimin stresul din viata mea pe cat posibil si sa petrec cat mai mult timp la aer... Lasand deoparte restul de simptome cel mai mult ma ingrijoreaza mucusul cu sange ce imi iese frecvent din nas si din gat...
0
01-03-2013, ora 23:44
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna seara n-am mai dat nici un semn pt ca in ultima luna am stat tare rau cu sanatatea, am patit intr-o zi ca mi-am pierdut cunostinta de 2 ori, am luat si rotavirusul intre timp de la nepotel si s-a manifestat foarte urat iar de cateva zile sunt f infectata pe partea dreapta a capului langa ureche inclusiv zona parului, face crusta si imi curge puroi, sunt acum pe antibiotice si crema cu antibiotic, din cate am inteles se pare sa fie o infectie cu streptococ, luni trebuie sa merg iar la d-na doctor dermatolog... Am facut si o serie de analize intre timp, vreau sa va spun ca IGG la Virus Varicelo-zosterian mi-a iesit foarte mare 1315 iar limita era pe la 135... Intr-adevar am avut varicela pe la 10 ani, mentionez ca acum am 30 de ani, dar e posibil sa fie chiar atat de mare valoarea dupa atatia ani...? Sa se fi reactivat virusul intre timp pe baza unui sistem imunitar slabit? Mentionez ca acum 3 ani mi-au aparut niste vezicule ca de varicela pe zona abdominala sub sani, exact cum arata cand se reactiveaza virusul, e si foarte posibil sa fi intrat in perioada aia in contact cu cineva care a avut recent varicela... Ce parere aveti? Va mai tin la curent si cu restul de pb si poate reusim sa o scoatem la capat, mai vb intre timp si de o consultatie online... Am avut o luna atat de plina cu acest gen de 'incidente' incat ma intreb ce mai urmeaza dupa ce scap de problema asta care o am pe scalp...? Va multumesc o seara placuta!
0
02-03-2013, ora 22:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am reciti mesajele d mai sus...
nu stiu nimic despre dvs.
imi scrieti pe adresa mea persinala pe hotmail
varsta, inaltine, kg, tensiune arteriala, toate problemele digestive si regimul alimentar
atasati pize cu problemele vizibile.
0
04-03-2013, ora 13:23
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Am sa va scriu diseara pe e-mail, acum ma pregatesc sa merg la dermatolog si ma intorc peste cateva ore acasa, intr-adevar puroi nu mai curge, mi-a dat sa iau Augmentin de 2 ori pe zi si sa pun unguent triderm, e mai bine acum dar totusi senzatie de jena se mai simte acolo si mancarimi, iritatie pe scalp mai este...problemele cu scalpul au inceput acum 7-8 ani de zile cu o mica zona permanent iritata mai ales in spatele capului jos si uneori mancarime a pielii, asa a inceput... Vreau sa mai mentionez aici totusi ca ultimele dati cand mi s-a luat tensiunea ba era mica - hipotensiune ba normala, dar cert e ca ultimele dati era mica... Nu stiu daca are legatura cu problemele mele de sanatate dar sora mea mai mare are psoriazis, ma gandeam sa nu fie si la mine o boala autoimuna pt. ca de ani de zile cam tot pb de sanatate mi-au aparut, asta cam de 7-8 ani de zile, cand intr-o parte cand in alta... Mi-am facut analiza ANA pt anticorpi antinucleari ciudat e ca mi-a iesit pozitiva iar apoi mi-am facut titrarea si mi-a iesit negativa...din cate am inteles daca titrarea iese negativa atunci se considera ca nu este vorba de o boala autoimuna... Mi-am facut si profilul ANA pt. mai multe boli autoimune cum ar fi lupus, artrita reumatoida, miozita, scleroderma,...etc mai ales ca am si dureri articulare si osoase si mi-a iesit totul negativ. Si analiza HLA-B27 mi-a iesit negativa. Mi-am facut si analiza de sange pt Herpes, IGG Herpes simpla 1+2 si mi-a iesit negativa, ma gandeam sa nu fie vorba de o stomatita herpetiforma in gura, mai ales ca am pb astea de cativa ani dar se pare ca nu se pune pb de asa ceva, IGG ar fi trebuit sa iasa atunci pozitiv, mai ales ca problemele sunt de cativa ani si in zona gurii... Ne auzim mai tarziu. Multumesc, o zi buna!
0
04-03-2013, ora 13:39
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Herpes simplex*
0
13-03-2013, ora 18:47
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna seara, imi cer scuze dar nu v-am mai scris pe e-mail despre simptomele mele pt ca iar sunt bolnava rau, am sa va scriu zilele urmatoare... De data asta am luat de la mama o gripa foarte urata, azi noapte era sa ma sufoc de 3 ori, gripa sau infectie bacteriana nu stiu ce e... Iau acum hexoral, augmentin, voseptol si nurofen raceala si gripa... Am sa va tin la curent si cu restul de alte probleme de sanatate dar acum ma 'lupt' cu gripa asta sau ce e, deja nu mai rezist cand iau un virus cand altul de la membrii familiei de mai mult de 1 luna tot asa... e sezonul virozelor... Pe mama a tinut-o 2 saptamani aceasta gripa, de la ea am luat... Ma simt foarte rau, gatul imi e dezastru, m-am uitat si am ca o dunga rosie in gat, ma ustura, ma doare, nu pot sa inghit, simt ca mi se pune ceva in gat si nu mai pot respira, mai am si acum senzatii de acest gen, azi noapte am crezut ca ma sufoc de cateva ori, am si tuse seaca si iritativa, febra pana acum max 37.2, uneori arunc si sputa momentan necolorata sau cu o tenta putin galbuie... Ce ma sfatuiti sa mai fac? Vreau sa va mai intreb ceva... se poate face cultura sputa pt. TBC daca am luat antibiotice? Imi este teama pt ca am pe cineva din familia cumnatului meu care a avut sau inca mai are TBC, cert e ca tuseste foarte urat persoana respectiva si a suferit si o operatie la plamani cu ani in urma, mi-e teama sa nu-l fi luat, nu intram prea des in contact cu persoana respectiva dar e suficient si de cateva ori pe an chiar si o data pt. a lua acest microb... Sa fac zilele acestea cultura sputa pt TBC? Influenteaza augmentinul, doxiciclina si nistatinul aceasta analiza? Nistatinul il iau ca sa nu fac ciuperca de la antibiotice... Am inteles ca aceste antibiotice nu au nici un efect fata de acel bacil. Dar cultura sputa uzuala? Cat ar trebuie sa astept dupa ce termin tratamentul antibiotic? Cert e ca nu produc tot timpul sputa... Va multumesc pt. tot ajutorul acordat pana acum, sunteti un doctor de nota 10! Daca ar fi toti medicii ca d-voastra, intr-adevar sa le pese de pacient... Va stimez si va apreciez f mult pt. tot ceea ce faceti. O seara placuta sa aveti!
0
13-03-2013, ora 19:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. o viroza Nu se trateaza cu antibiotic
2 ca sa stii ce ai mergi maine si te interneaza la contagioase... acolo o sa.ti faca toate investigatiile pentru microbii suspecti
0
09-04-2013, ora 11:08
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, v-am trimis un e-mail cu mai multe detalii, poze nu am atasat pt ca nu am momentan dar imi spuneti ce poze sa fac si va atasez. Am uitat sa mentionez in e-mail ca in ultima frecvent am depozit alb pe limba...cred ca e un lucru ce nu trebuie omis de mentionat, era sa uit... Multumesc. O zi buna!
0
11-04-2013, ora 15:15
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, v-am scris azi dimineata pe e-mail, vreau sa mai mentionez deasemenea ca nasul imi e un 'dezastru', mucoasa nazala foarte iritata, uscata, cruste cu sange mai ales nara dreapta e mai afectata... Acum 2 zile mi-a curs sange chiar mult si de cate ori trag nasul imi ramane sange pe servetel, e suficient doar sa ating ca ramane sange pe servetel, mai degraba sange decat secretii nazale... Folosesc solutie salina (bebicina), curat nasul de 3-4 ori pe zi cu aceasta solutie dar degeaba, se imbunatateste pe moment (10-20 min) dupa care iar revine uscaciunea, usturimea, mancarimea, durerea... Simptomele mele incep cu nasul dupa care urmeaza gatul, apoi incepe si sistemul digestiv si restul de simptome, cam asa incep simptomele dupa o perioada de ore de bine, mai rara dar se intampla sa am si perioade cand ma simt ceva mai bine... Sa fie acel stafilococ auriu care mi s-a gasit in nas cauza acestor cruste? Mentionez pana nu am inceput sa am aceste cruste, usturimi in nas, probleme nazale imi mai facusem si exudatul nazal si nu mi s-a gasit nimic, cand am inceput sa am aceste probleme, am mers din nou sa imi fac exudatul nazal mi-a si aparut la analize acest stafilococ auriu coagulazo-pozitiv pana atunci nu imi iesea nimic la aceasta analiza, intotdeauna negativa...
0
11-04-2013, ora 16:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dupa spalaturile nazale se pune in nas vit A uleioasa cate 4 pic din 4 in 4 ore
restul scriu pe mail.
0
12-04-2013, ora 10:52
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Am sa cumpar vitamina A uleioasa si am sa incep sa o aplic de azi. Astept atunci sa imi scrieti mai multe pe e-mail, v-am scris acolo mai pe larg. Vreau sa va mai intreb ceva... Am auzit ca 1-2 linguri de ulei de masline extravirgin luate pe stomacul gol dimineata ajuta la probleme digestive si colon si e f sanatos, credeti ca este eficient si ca ajuta in aceste pb si in general organismul? Din cate stiu maslinele sunt f sanatoase. Va multumesc o zi buna!
0
12-04-2013, ora 22:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da, ati inteles coret.
se ia o lingurita de uei dimineata, se bea un pahar sau dou de apa plata pe stomacul gol.
se mananca prune uscate si compot de prune uscate
ca si medicament
uleiul de ricin se foloseste de sute de ani pentru asa ceva
0
12-04-2013, ora 22:45
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna seara, va scriu sa va spun ca v-am trimis pe e-mail si poze cu nasul ca sa va puteti face o parere mai klara legat de cum sta situatia, cred ca pozele spun mai multe decat o descriere, am reusit pana la urma sa fac poze luminand cu o lanternuta. Imi scrieti d-voastra cand aveti timp...
0
12-04-2013, ora 22:53
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Multumesc, ma bucur sa aud ca uleiul are efect si am sa-l iau in fiecare dimineata. :) Am sa cumpar si prune uscate si compot zilele urmatoare... Chiar acum cateva minute v-am trimis pe e-mail poze cu nasul, am reusit sa fac poze sa se vada bine si in interior.
0
13-04-2013, ora 11:59
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Am sa efectuez acele examene cat de curand desi mi-e frica de colonoscopie... V-am scris mai multe pe mail. Am uitat sa va intreb, oare efectuarea unei coprocitograme ajuta la punerea unui diagnostic? Am inteles ca ajuta la clarificarea tipului de pb digestive... S-a deschis un laborator care efectueaza si aceasta analiza si ma gandeam sa o fac... Va multumesc un weekend placut!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: