va rog un sfat

14-02-2013
danna1979
Nu este medic/terapeut
danna1979
Am 34 ani, un copil de 3, 5ani si in perioada noiembrie -ianuarie am luat anticonceptionale mercilon, fara prescriptie medicala. primele doua saptamani am sangerat foarte mult cu cheaguri, apoi mi-a venit menstruatia normal.In luna ianuarie mi-a venit menstruatia normal si o data cu ea au inceput niste intepaturi in sanul stang si axila. Pana astazi durerrile nt in continuare, iradiaza din san si axila in mana, sub coaste, san. ACum 7 zile am facut ecografie abdominala si mamara. Ecografia abdominala e normala. Rezultat ecografie mamara:san cu predominanta tesutului fibroglandular omogen. La unirea cadranelor externe mica imagine transonica 3, 7 mm, fara semnal DOppler, compresibila cu aspect chistic.Dilatatii ductale nu. La varful axilei limfoganglion nepatologic. Mi s-a spus ca nu e o problema, dar ca trebuie sa urmaresc peste 6 luni acest chist prin ecografie. Mi- a dat aulin 5 zile si a ma ung cu diclac.AM terminat cele 5 zile si durerile persista. Ce tratament naturist as mai putea lua.ce inseamna rezultatul ecografiei in termeni nemedical.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.