vaccin pe care trebuia sa il facem si nu l-am facut inca!!

16-03-2010
anda m
Nu este medic/terapeut
anda m
am nascut in italia si i-am facut primul vaccin fetitei mele acolo care pentaxim si hepatita b.la nastere i-au facut acolo numai vit k.in romania am continuat cu inca 2 doze de pentaxim si hepatita b la interval de 1 an.trebuia sa-i facem in ianuarie inca o doza din vaccin.oare e prea tarziu sa-l mai facem?
3 comentarii
0
16-03-2010, ora 12:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cu cat mai tarziu cu atat mai bine pt. bebelusi caci vaccinele contin f. multe toxine si nu aduc nici un fel de protectie copilului asa cum se crede. Sunt facute absolut de pomana si au daune sigure.
Cititi articolele publicate aici de mine despre vaccinuri. Eu mi-as vaccina copiii doar daca mi-ar pune cineva arma la tampla stiind ce contin si ce fac.

Oare credeti ca vine maine un virus de hepatita si ataca copilul asa pe nepusa masa ???
Cine se imbolnaveste de hepatita o face din cauza alimentatie sau toxinelor care otravesc sangele si un vaccin ofera protectie zero la asa ceva. Hepatita se face in peste 90% cazuri in spitale sau dupa tratamente cu medicamente chimice.
0
16-03-2010, ora 14:14
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Nu este târziu este bine să faceţi acum, nu vă faceţi griji şi mergeţi la medic să vă dea doza cât mai repede
0
19-03-2010, ora 09:28
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
stati linistita si duceti-va cat de curand sa va faceti vaccin. nu ascultati pe scarface cu prostiile lui!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antiHPV
  • Vaccinarea și autismul
  • Evaluarea nou-născutului
  • Evaluarea sugarului de două luni
  • Evaluarea sugarului de patru luni
  • Evaluarea sugarului de șase luni
  • Evaluarea copilului de 4 ani
  •