Vaccinare 4 ani

05-04-2011
laura_ls20
Nu este medic/terapeut
laura_ls20
Buna ziua.
Am un baietel de 4 ani si 3 luni care nu a facut vaccinul de 4 ani din motive de sanatate (se imbolnaveste foarte des). Din cauza ca antibioicele, am zis eu, nu isi mai faceau efectul, am incercat pe varianta tratamentelor homeopate (sub atentia unui medic homeopat), pana cand, mi-a facut pt a patra oara puroi in gat si l-am bagat inapoi pe antibiotice acum doua saptamani. Pediatra mi-a zis ca trebuie sa ii facem vaccinul de 4 ani cat mai repede. Toate vaccinarile pe care i le-am facut au fost pe schema Infanrix si pediatra mi-a spus ca acum tot pe Infanrix vom merge. Intrebarea mea este: ce vaccin trebuie sa i-l fac (care dintre variantele Infanrix sau alt tip) si, daca si in ce fel interactioneaza cu tratamentele homeopate urmate anterior?
Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antiHPV
  • Vaccinarea adulților
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Vaccinări speciale
  • Vaccinarea veterinarilor și a altor persoane care lucrează cu animale
  • Vaccinarea post-expunere
  • Vaccinarea adultului cu diabet
  • Vaccinarea persoanelor cu SIDA (HIV)
  • Vaccinarea bolnavilor cu hepatita C
  •