vaginita

24-03-2008
addac
Nu este medic/terapeut
addac
am gasit fasigil kre am inteles ca este tot metronidazol, dar senzatia de durere din interior tot nu a disparut si acea senzatie de usturime in timp ce urinez, mentionez ca am aceasta durere de la ultimul contact sexual adica de 5 zile...as merge la un control pt ca sant speriata dar sant in timpul menstruatiei..ce sa fac sa dispara durerea aceasta?continui tratamentul cu macmiror si fasigi??ce ma sfatuiti sa fac?vaginita provoaca oare durerile astea?sa fac spalaturi cu meclon?dar poate afecteaza tratamentul cu ovule?nu stiu cum sa procedez.v-am pus prea multe intrebari dar chiar sant speriata.va multumesc
3 comentarii
0
24-03-2008, ora 00:00
spataru
Nu este medic/terapeut
spataru
tre neaparat ex ginec
0
23-02-2009, ora 15:50
cantora
Nu este medic/terapeut
cantora
Buna ziua, am o rugaminte mare, sotia a fost diagnosticata cu vaginita cu trichomonas si candida, i s-a dat tratament cu ovule si Atrican, cel din urma medicament sa iau si eu, nu stiu ce sa fac datorita faptului ca eu sufar de o forma de steatoza hepatica, oare acest medicament ma va afecta hepatic, sau este contraindicat pt boala mea si daca da ce as putea sa iau sa nu ma afecteze.Multumesc anticipat.
0
27-06-2010, ora 01:18
SLM
Nu este medic/terapeut
SLM
Care este cel mai bun medicament pe care as putea sa il folosesc pentru vaginita candida? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •