vajaiala cap -ureche

25-04-2017
geta**
Nu este medic/terapeut
geta**
Buna ziua!De 3 luni de zile am o vajaiala in cap si o stare de zapaceala( nu ameteala)am fost la ORL am urmat tratament cu Betaserc si Cavinton.Am facut RMN unde mi s-a descoperit o formatiune care dr neurolog spune ca e din nastere si nu imi provoaca aceste tiuituri.Nu stiu unde sa ma mai duc.Va rog, ma puteti ajuta cu un sfat?Am intrebat doctorii daca poate fi de la spondiloza cervicala cu toate ca nu am dureri si mi-au spus ca nu am spondiloza cervicala.
9 comentarii
0
25-04-2017, ora 12:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
conteaza cate Kg ai..si ce tensiune arteriala ai
daca sunt probleme cu digestia..sau nu consumi lichide cat trebuie poate sa fie un sange gros, , vascos care nu circula bine
trebuie schimbat stilul alimentar si hidratarea
0
25-04-2017, ora 12:43
geta**
Nu este medic/terapeut
geta**
Am 37 ani si 50 de kg, cu tensiunea stau bine.Analizele de sange sunt bune.Ce analize pot face pentru circulatia sangelui?Va multumesc mult pentru raspuns!
0
25-04-2017, ora 20:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la un medic Neurolog, Gastrologie, Endocrine, reumatologie
cauta cauza problemei..asa e mai corect decta doar sa ei tratament pentru ameteala
0
25-04-2017, ora 21:08
geta**
Nu este medic/terapeut
geta**
Multumesc frumos pentru raspuns!
0
12-05-2017, ora 11:35
geta**
Nu este medic/terapeut
geta**
Buna ziua!Revin cu problema mea.Am fost la endocrinologie, oftalmologie din nou la neurologie si tot nu am un raspuns la problema mea.Vreau sa va intreb daca tot ce mi se intampla poate fi o reactie adversa de la un medicament.Acum 3luni am luat jum de pliculet de flamexin si dupa 5min mi s-a facut rau de la cap, nu durere, si se lasa in corp simtind o slabiciune.Mi-am revenit dupa 10min dar dupa aceea simteam ca am ace in cap si imi era tot timpul frig iar daca nu faceam miscare sa ma incalzesc aveam si palpitatii.Dupa 4zile m-am trezit cu starea de buimaceala si tiuit in cap si cu o stare de greata.De atunci ma confrunt cu aceste simptome, greata nu mai am, si tot umblu prin doctori.Credeti ca mi se trage de la acel pliculet de flamexin?Eu cred ca da, fiindca pana atunci eram bine.In plus de vreo 2sapt simt si un tremur de la abdomen in jos spre picioare.Mi-am repetat din nou analizele si au iesit bune, cu tensiunea stau bine.Va rog spuneti-mi ce sa mai fac ca nu stiu unde sa ma mai duc.Va multumesc !
0
12-05-2017, ora 12:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. Flamexinul poate da reactii alergice sau poate agrava probleme gastro-intestinale sau de circulatie
efectele pot fi inlaturate cu un Antihistaminic, aerius, Tamalis...
si detexifiere cu ceaiuri de matasa porumb, urzica, maces
0
12-05-2017, ora 13:17
geta**
Nu este medic/terapeut
geta**
Va multumesc pt raspuns, sunteti primul dr care ma intelege, la toti medicii la care am fost le-am spus ce mi s-a intamplat si imi spun ca nu e de la flamexin.Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?Am facut RMN cerebral dar fara subs de contrast si acum dupa o luna aa face angio RMN pt vasele de sange de la cap.Umblu de aproape 4luni de zile prin medici si nu am nici un diagnostic.Va multumesc si imi cer scuze daca sunt prea insistenta.Pt circulatia sangelui la ce doctor as putea sa ma duc?
0
12-05-2017, ora 14:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca nu a ajutat betaserc si cavinton
neurologul poate sa.ti schimbe tratamentul
cu Stugeron, magneziu + bit B 6. tinctura de paducel
se pot lua toate impreuna pe cure de la 10 zile.. pana la 21 de zile..depinde de raspunsul organismului
0
12-05-2017, ora 16:40
geta**
Nu este medic/terapeut
geta**
Multumesc mult!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •