Valoare mare a makerilor cardiaci

15-05-2012
mireille68
Nu este medic/terapeut
mireille68
Buna ziua
Anul trecut, in urma unei ecografii cardiace, am fost diagnosticata cu tahicardie sinusala. Am urmat tratament cu concor. La o luna dupa stabilirea diagnosticului valoarea makerilor cardiaci a fost de 250. De ceva timp ma trezesc in fiecare dimineata (mereu intre 4 si 6) cu o durere surda in partea stanga, senzatie de inconfort si nu mai pot dormi. La inceput am crezut ca e un altfel de insomnie. Dar e foarte obositor. Inca ceva: aproape toata dimineata am palmele transpirate. La sfarsitul lunii aprilie am repetat markerii cardiaci si rezultatul a fost 326. Pe net spune ca sunt 'pasibila' de un infarct. Nu sunt delasatoare, dar programul la serviciu nu-mi permite sa umblu pe la spitale (si nici nu-mi place sa ma duc daca nu e vorba de ceva serios). Mi s-a spus sa continui tratamentul si sa ma feresc de stres. Intrebarea mea este: se impune un consult mai amanuntit sau nu e nicio problema legata de acest rezultat?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
O zi buna
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici