Vanatai..help

05-08-2015
Giu Lia
Nu este medic/terapeut
Giu Lia
Buna ziua! acum 2-3 zile mi au aparut niste vanatai usoare pe gamba dreapta. Sunt putin dureroase la atingere si nu sunt chiar atat de vizibile insa sunt acolo. am fost la medicul de familie si mi a zis ca e de la fragilitatea capilarelor. Astazi mi am pus o punga cu gheata la genunchi caci ma cam doare sub rotula si am observat dupa cateva minute o mica pata de culoare albastra.Ce poate fi? mentionez ca acum o luna am facut teste de coagulare a sangelui si inr-ul era 0, 93. Iar celelalte analize la sange erau ok. Va rog frumos sa imi spuneti din ce cauza imi apar aceste pete
5 comentarii
0
05-08-2015, ora 23:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati anticonceptionale?
0
06-08-2015, ora 14:31
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Buna intrebare Clarita, bravo ! Astept si eu cu nerabdare raspunsul ! :)
0
06-08-2015, ora 15:44
Giu Lia
Nu este medic/terapeut
Giu Lia
nu mai iau de aproape 2 luni!
0
06-08-2015, ora 15:47
Giu Lia
Nu este medic/terapeut
Giu Lia
Medicul meu imi spune ca e de la fragilitatea capilarelor...ce i drept am f multe capilare sparte de cand ma stiu...nu am dureri, edem sau roseata. doar aceste mici vanatai. singurele dureri sunt durerile la talpa dar asta pt ca merg mult pe jos
0
06-08-2015, ora 21:36
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
In cazul asta Tarosin de 3 ori cate 2 pastile sau de doua ori cate 3 pastile dupa mesele principale, 10 zile ! Sau altceva similar daca nu se mai gaseste sub acest nume ! Si mers cu bicicleta ca sa mai protejati un pic picioarele ! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fac ușor vânătăi - cauze, diagnostic, tratament
  •